Piyasada sahte para süren 8 kişiden 7’i tutuklandı

  • Haberin Tarihi: 11 Temmuz 2015
  • Bu haber 910 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Piyasada sahte para süren 8 kişiden 7’i tutuklandı

Mardin Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince “Kaçakçılık Olaylarının Önlenmesine” yönelik yapılan çalışma neticesinde Piyasaya sahte para dağıtan 8 kişiden 7’si tutuklandı.
Mardin Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada; Mardin Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince “Kaçakçılık Olaylarının Önlenmesine” yönelik yapılan çalışma neticesinde; Mardin, Kocaeli, Diyarbakır, Adana, Hatay ve Aksaray illerinde toplamda 138,900,00 TL sahte banknotu piyasaya sürdüğü tespit edilerek yakalanan (8) şüpheli şahıstan (7)’si tutuklandı.
O.İ (65) isimli şahsın; örgüt yöneticileri R.İ (31), İ.İ (26) isimli şahıslar koordinesinde örgüt üyeleri olan S.K (31), R.İ (31), B.E (22), N.İ (20) ve M.A (35) isimli şahıslarla birlikte piyasaya yüklü miktarda sahte para sürdüğü, sahte paraları ise İstanbul ilinde bulunan örgüt üyesi R.Y (28) isimli şahıstan temin edildiği görevlilerimizce tespit edilmiştir.
Yapılan eş zamanlı operasyon neticesinde (8) şüpheli şahıs yakalanmış olup; yakalananlardan R.İ (31), N.İ (20) ve M.A (35) isimli şahıslar hakkında “Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurmak, Örgüt Faaliyetleri Kapsamında Parada Sahtecilik Yapmak” suçlarından tanzim edilen tahkikat evrakı ile birlikte çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklanarak Mardin E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilmiştir.
Diğer S.K (31), B.E (22) ve R.Y (28) isimli şahıslar hakkında “Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurmak, Örgüt Faaliyetleri Kapsamında Parada Sahtecilik Yapmak” suçlarından tanzim edilen tahkikat evrakı ile birlikte çıkarıldıkları adli makamlarca Kocaeli ilinde, İ.İ (26) isimli şahıs ise Aksaray ilinde tutuklanmıştır.
Parada Sahtecilik yaparak devletimizi ve vatandaşlarımızı zarara sokan, kazanç elde etmeye çalışan şahısların ve organizasyonların yakalanmasına yönelik çalışmalarımız devam etmektedir.” Denildi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın