Play Out Maçında Gülen Taraf MBB Spor Oldu

  • Haberin Tarihi: 29 Nisan 2019
  • Bu haber 1176 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Play Out Maçında Gülen Taraf MBB Spor Oldu

Mardin Amatör Liginde şampiyon olan Kızıltepe Belediye spor Play Out yükselme maçında Mardin Büyükşehir Belediye spor ile karşılaştı.
21 Kasım Şehir Stadyumunda oynanan mücadele Mardin Büyükşehir Belediye sporun 1-0’lık üstünlüğü ile sonuçlandı.
Maçın ikinci yarısında oyuna dâhil olan Abaka 60. dakikada topu rakip kalecinin üzerinden aşırtarak takımını öne geçirdi.
Maçın sonu bu skor ile biterken Mardin Büyükşehir Belediye spor bal liginde kalmaya devam etti. Kızıltepe Belediye spor da yine gelecek sezon Mardin Amatör Liginde mücadele etmeye devam edecek.
Mardin Valisi Mustafa Yaman, Artuklu Kaymakamı Şakir Öner Öztürk, Alay komutanı Yusuf Kenan Topçu ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hadi Çomaktekin’in de protokol tribününden takip ettiği müsabakaya sporseverler de yoğun ilgi gösterdi.
Mardin Büyükşehir Belediye spor maça, Doğan, Tayfun, İzzet, Alican, M. Emin, Anıl, Ramazan, Lokman, Hakan, Serdar Ve Harun ‘i ile başlarken; Kızıltepe Belediye spor ise Berat, Abdulgani, Orhan, Murat, İlhan, Şahin, Seife, Mustafa, Mehmet, İzzettin ve Yusuf ‘i ile başladı.
Maçın hemen başında Kızıltepe Belediye spor yakaladığı iki kritik pozisyondan yararlanamadı.
Kızıltepe Belediye spor maçın 8. dakikasında rakip ceza sahasında yaşanan karambolde bu fırsatı es geçti.
Yine 14. Dakikada 11 numaralı futbolcu İzzettin sağ kanattan yapılan ortayı kafa vuruşu ile üst direğin hemen üzerinden auta gönderdi.
Maçın 26. dakikasında Mardin Büyükşehir Belediye sporun 11 numaralı futbolcusu Harun Koçun şutunu rakip takımın kalecisi direğin dibinde kurtardı.
İlk yarısı 0-0 biten maçın ikinci yarısında Mardin Büyükşehir Belediye spor Abaka tayfun değişikliğine gitti.
60. dakikada kaleci ile karşı karşıya kalan Abaka topu kalecinin üstünden aşırtarak takımını 1-0 öne geçirdi.
84. dakikada rakip kaleci ile karşı karşıya kalan Mardin Büyükşehir Belediye spor futbolcusu Serdar Kılıç bu pozisyondan yararlanamadı.
Maçın 90+2. Dakikasında serbest vuruş kazanan Kızıltepe Belediye sporun topu üst direk ve yan direğin birleştiği alanda (çatalda) patladı.
Maçı 1-0 kazanan Mardin Büyükşehir Belediye spor, bölgesel amatör liginde mücadele etmeye devam edecek. Kızıltepe Belediye spor ise Mardin Amatör Liginde tekrardan mücadelesini sürdürecek.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın