PTT, Sosyal Yardım Desteğini evde teslim ediyor

  • Haberin Tarihi: 6 Nisan 2020
  • Bu haber 119 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
PTT, Sosyal Yardım Desteğini  evde teslim ediyor

Mardin´de 10 ilçede Sosyal Yardım ödemelerine başlandı. Gönderilen yardım paralarını PTT çalışanları Polis eşliğinde vatandaşlara dağıtıyor.
Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafında ekonomik istikrar kalkanı paketi destek programı çerçevesinde gerçekleştirilen sosyal yardım ödemeleri koronavirüs salgının önüne geçmek için, gönderilen paralar PTT Çalışanları tarafından vatandaşlara evlerinde veriliyor.
Mardin PTT Başmüdürlüğü çalışanları, merkez ve 10 ilçede vatandaşlara gönderilen sosyal yardım paralarını evlerde teslim ediyor. Merkez ve ilçelerde mahalleleri polis ve jandarma eşliğinde dolaşan PTT çalışanları, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından gönderilen 1000 liralık yardım paralarını vatandaşlara evlerinde veriyor. PTT çalışanlarından, vatandaşlar ödeme makbuzlarını imzalayarak paralarını alıyor. Vatandaşlar “ Allah devletimize zeval vermesin. Bu günlerin geride kalması için hem dua ediyoruz hem de verilen talimatlara uyarak dışarın çıkmıyoruz” şeklinde konuşuyor.
PTT Başmüdürü Abdulkadir Karaboğa” Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda, arkadaşlarımızı seferber ettik. Arkadaşlarımız, merkez ve ilçelerdeki mahallelerde vatandaşlarımızı evlerinde ziyaret ederek evlerinde maaşlarını ödüyor. Dağıtım işini zamanında tamamlayacağız. Bize refakat eden polis ve jandarma birimle-rine teşekkür ediyorum.” Dedi

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın