Sabırlı olun…

  • Haberin Tarihi: 15 Ekim 2015
  • Bu haber 623 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Bismillehirrahmenirrahim.
Allah’a ve Resûl’üne itaat edin ve birbirinizle çekişmeyin. Sonra gevşersiniz ve gücünüz, devletiniz elden gider. Sabırlı olun. Çünkü Allah sabredenlerle beraberdir. (Enfal-46)
Amentünün ilk sırasını işğal eden Allah (c.c) kendisinden başka bir otorite kabul etmemekte. Bu isteğin haklı tarafı tek ilahın o olduğundandır. Eğer kendisinden başka bir ilah olmuş olsaydı böyle bir hak iddia etmesi söz konusu olamazdı. Olsaydı da abes kaçardı. Bağlılık ilk şart. Bir de ikinci bağlılık var o da bize örneklik teşkil edecek olan kendisinin seçip peygamber olarak atadığı kişi son peygamber efendimiz Muhammed Mustafa(s.a.s).
Ümmetin içinde bulunduğu en büyük hastalık tefrika hastalığıdır. Müslümanlar olarak birbirimizden çektiğimizi diğer dinlere mensup kişilerden çekmedik belki. Yıllardır süre gelen bu ayrışma herkesin dua etmesine rağmen birliğe dönüşmüyorsa sıkıntı büyük demektir. Kimler, nerede, nasıl bir hatanın içindeki ümmetin birliği sağlanmamakta. Bunun gerçekleşmesi için herkes elinden geleni yapmalı. Hiçbir çıkar gözetmeden herkesi kucaklayacak bir samimiyetle bismilleh demeli.
Başkalarına tahammül bile edemeyenler demokrasiden bahsetmesin. Demokrasiniz sizin kalsın, gölge etmeyin başka ihsan istemiyoruz. Bizler özgürlüğümüzü İslam dininden alıyoruz. Sizin uydurulmuş yasalarınızdan değil.
Hiyanetin böylesini görmedi bu ülke. Düşman içerden oldukça emniyetimiz tehlikede demektir. Hem bu ülkenin kaynaklarından faydalanacak hem hıyanet edeceksiniz gerçekten hazmedilmeyecek bir vakıa.
İnsanlar ölürken sevinenlerin nasipsiz olduklarına inanıyorum. İnsanlığından utanmayanlar kandan nemalanabilirler. Savunmasız insanları öldürüp bunun üzerinden kardeşi kardeşe kırdırtıyor, ülkemizin huzurunu kaçırmaya çalışıyorlar. Artık her aklıselim insanın şunu iyi anlaması lazım: Ellerinde karıştırmadıkları bir ülke Türkiye kaldı. Burayı da karıştırıp muratlarına ermek istiyorlar.
Ey ülkemin güzel insanları!
Oyuna gelmeyin. Bu oyun bizim üzerimizden oynanmakta. Onların dediklerini yaptıkça asla kazanan biz olmayacağız. Neredeyse ölüm haberini duymadığımız gün kalmadı. Peki ölenler kim? Hiç mi akletmiyoruz? Neden etrafımıza bakıp nelerin ne için yapıldığının muhasebesini yapmıyoruz? Canlar gidiyor bir daha dönmemek üzere…Bizler birlik olursak diri olacağız. Güçlü olacağız. Kimse bizi yıldıramaz, korkutamaz. Bu ülke bedel ödenerek alınmıştır. Allah(c.c) düşmanlarına bırakacak bir karış toprağımız dahi yok bizim bu böyle biline.
Allah’ın(c.c) emrine itaat ettiğimiz sürece asla kaybetmeyeceğiz.
Selam ve dua ile…

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın