Sağlık çalışanlarından terör saldırıları protestosu

  • Haberin Tarihi: 29 Ekim 2015
  • Bu haber 693 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Sağlık çalışanlarından terör saldırıları protestosu

Mardin’de sağlık çalışanları, terör saldırılarını protesto etti.
Mardin Halk Sağlığı Müdürü Saffet Yavuz, Mardin İl Sağlık Müdürlüğü önünde Sağlık Müdürü Mehmet Derviş ve sağlık çalışanlarıyla düzenlediği basın açıklamasında, Haziran ayından bu yana tırmanışa geçen saldırılarla, genç, yaşlı, çocuk, bebek demeden tüm halkı hedef alan eli kanlı terör örgütünün, sağlık çalışanları, ambulans ve hastanelere yönelik alçakça saldırına devam ettiğini belirtti.
3 sağlık çalışanımız terör örgütünün gerçekleştirdiği alçakça saldırılarda hayatını kaybettiğini kaydeden Yavuz, şöyle dedi:
“Son olarak Hakkari Şemdinli’deki Devlet Hastanemiz bombalı saldırı sonucunda neredeyse kullanılamaz hale getirildi.
En büyük zararı Şemdinli’de bizlerden sağlık hizmet bekleyen halkımız gördü. Vatandaşımızın en temel haklarından olan sağlık hakkının engellemesine yönelik bu çirkin saldırıları planlayanları ve gerçekleştirenleri şiddetle lanetliyoruz.
Tek amaçları hayat kurtarmak, insanımızın sağlığına hizmet etmek olan çalışanlarımızın bu tür saldırılara maruz kalması asla kabuledilemez. Sağlık hizmetlerini engelleyerek devlet kurumlarını itibarsızlaştırmayı amaçlayan bu saldırılar en çok da bölge insanımıza zarar vermekte, onların en temel ve en doğal insani hakkı olan sağlık hizmetlerine ulaşımını güçleştirmektedir.”
Yavuz, tüm engellemelere rağmen din, dil, ırkayrımı gözetmeden insana hizmet etmeye devam edeceklerini belirterek, ” Bu topraklarda binlerce yıldır kardeşçe yaşayan insanımızın sağlığını daha ileriye taşıma gayreti içinde olacağız.” Dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın