Sağlık için yürüyüş

  • Haberin Tarihi: 23 Eylül 2019
  • Bu haber 1195 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Sağlık için yürüyüş

Mardin 21 Kasım Şehir Stadyumun’da toplanan vatandaşlar, ´Sağlık İçin Birlikte Yürüyelim´ sloganı ile 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı´na kadar yürüdü. Mardinli sporcuların ve vatandaşların yoğun katılım sağladığı yürüyüşe Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman da eşlik etti.
2002 yılında ilan edilen ve o yıldan bugüne kadar her yıl Avrupa´nın tüm ülkelerinde düzenli olarak kutlanılan “Avrupa Hareketlilik Haftası” Mardin´de törenle başladı. 21 Kasım şehir stadında başlayan etkinlikleri 15 Temmuz demokrasi ve şehitler parkında son buldu.
Törene Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Yaman,Gençlik ve spor il Müdürü Hadi Çomaktekin, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.Yürüyüşte en çok dikkat edilen şey ise Esra Çomaktekin 8 aylık bebeği ile bu yürüyüşe katılması dikkat çekti.
15 Temmuz Demokrasi ve şehitler parkında son bulan yürüyüş burada bir açıklama yapan Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Yaman ”Her yıl “Beraber yürüyelim” sloganın benimsediği hafta da, şehirlerde motorize trafiğin kısıtlanması, çevreci ulaşım alternatiflerinin geliştirilmesi, toplumsal yaşam alanlarının daha sağlıklı ve hareketli hale getirilerek düzenlenmesi, sağlık ve aktif yaşama ”Yaşlanma” politikalarının desteklenmesi amacı ile bir dizi etkinlik gerçekleştiriyoruz.
Devlet her yaştaki Türk Vatandaşlarının beden ve ruh sağlığını geliştirecek tedbirleri alır, sporun yayılmasını teşvik eder, ülkesi üzerine inşa eden federasyonumuzun ülke genelinde 3 ile93 yaşa bütün vatandaşlarımızı fiziksel aktiviteye bilinçlendirmek üzereyürüttüğü faaliyetleri, bu yılda etkinliklerimiz arasında bulunan Avrupa hareketlilik haftası çerçevesinde zirveye taşıyacak bir etkinlik taçlandırmış bulunmaktayız.
Ama sizlerde takdir edersiniz ki bir anne 8 aylık bebeği ile gelip bu etkinliklere katılması bizlere daha mutlu etti” dedi

TURİZM ALANINDA MUTLUYUZ
Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Yaman 2018-2019 turizm sezonunda umduklarından daha fazla yerli, yabancı turist geldiğini belirterek ”Şuanda bile çarşı yerli, yabancı turistlerle dolup taşıyor bu durum bizleri çok mutlu ediyor. Biz milyonları beklerken daha da fazlasını gördük” şeklinde konuştu.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın