Sağlıkçılardan Anlamlı Fotoğraf Sergisi

  • Haberin Tarihi: 21 Eylül 2020
  • Bu haber 762 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Sağlıkçılardan Anlamlı Fotoğraf Sergisi

Mardin Fotoğraf ve Sanat Derneği COVID’IN SANAT BOYUTLARI projesi Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı kapsamında sağlık çalışanlarına fotoğraf eğitimi verdi.
Mardin Fotoğraf ve Sanat Derneği’nin pandemi sürecinde ön safta çalışan 20 sağlık çalışanı ile 10 kadına yönelik 4 hafta süren temel fotoğraf eğitimleri tamamlandı. Eğitim sürecinde çekilen fotoğraflardan 60 adedi dernek binasında sergilendi.
Pandemi sürecinde ön safta çalışanlara yönelik COVID’IN SANAT BOYUTLARI projesi Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı tarafından desteklenen ve Mardin Fotoğraf ve Sanat Derneği tarafından zor şartlar altında görev yapan meslek gruplarının bu proje ile sanatla buluşmalarının sağlandığını ifade eden dernek Başkanı Lafit Sakız, “ Daha önce temel fotoğrafçılık eğitimi almamış hedef kitlenin sosyal ve psikolojik açıdan kendini fotoğrafla ifade etmesine aktif destek sunulmuştur. Projeye Batman ilinden 2, Mardin Artuklu ilçesinden 12, Kızıltepe ilçesinden 8, Midyat ilçesinden 8 kursiyer katılım sağlamıştır. Proje kapsamında katılım sağlayan kursiyerlere katılım ve teşekkür belgeleri verilmiştir. Doktor , hemşire , ebe , psikolog, sekreter , turizm temsilcisi , güvenlik görevlisi ,öğretmen , teknisyen gibi meslek gruplarında çalışan kursiyerlerin ürettikleri eserler Mardin Fotoğraf ve Sanat Derneği’nde 2 gün sergilenecektir. 26 eylül 2020 Cumartesi günü Midyat’ta da sergilenecektir” Dedi.
Projeye destek veren Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı?na destekleri için teşekkür eden Başkan Sakız, “Yine pandemi sürecinde ön safta çalışan tüm meslek gruplarını saygılarımızı sunarız. Bu uğurda hayatını kaybeden sağlık görevlilerini rahmet ve minnetle anıyoruz” Şeklinde sözlerini sürdürdü.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın