Sanayiciler Paris fuarından memnun ayrıldı

  • Haberin Tarihi: 21 Ekim 2016
  • Bu haber 1357 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Sanayiciler Paris fuarından memnun ayrıldı

Mardinli Sanayiciler Fransa´nın Başkenti Paris´te düzenlenen Uluslararası gıda fuarından, yaptıkları ihracat bağlantıları ile memnun ayrıldı.
Paris´te düzenlenen Uluslararası Gıda Fuarına, Organize Sanayi Bölgesi adına, Başkan Vekili Nasır Duyan ve yönetim kurulu üyeleri Şükrü Karaboğa ile Salim İlhan,Proje Koordinatörü Nurullah Kılıç, Oli Makarnadan Suud Karaboğa ve Kerim Karaboğa, İlhan Makarnadan Kazım İlhan ve Alim Özten, Mes Bulgurdan İbrahim Zamur ve Vecdi Zamur, Hacışakiroğlu Undan Kenan Duyan, Marduy Undan Veysi Duyan, İpek Bulgurdan Ercan Kasap ve Faysal Sun, Kılıçlar Bulgurdan Mehmet Kılıç ve Ahmet Kılıç, Öner Bulgurdan Nimet Öner ve Güneş Akın,. Çağdaş Bulgur´dan Osman Dölek, Hüseyin Dölek, Kurtaylar Bulgurdan Aydın Kurtay, Yaşam Undan Hayri Muhan Husen, Ulusal Gümrüklemeden Faruk Demircan ve Öter Bulgurdan Selahattin Öter katıldı.
Marsiad Başkanı ve OSB Başkan Vekili Nasır Duyan, 5 gün süren Sial Fuarında yapılan tanıtım, görüşme ve ihracat bağlantıları ile amaçlarına ulaştıklarını söyledi.

75 Ülke katıldı
Paris´te düzenlenen Sial Fuarına 7 kıtadan 75 ülke 5 bin dolayında firma ile katıldı. Firmaların ürünlerini farklı ve ilgi çekici yöntemlerle tanıttıkları gözlendi. Fransa,İtalya, Amerika, Belçika, Uzakdoğu ülkeleri ve Türkiye´den katılan firmalar yoğun ilgi gördü.

Sanayiciler fuardan memnun ayrıldı
Mardinli Sanayiciler Bulgur ve Makarnayı Fransa´nın Paris kentinde bulunan Dünya´nın en büyük Gıda Fuarlarından biri olan Uluslararası Sial Fuarında görücüye çıkarmanın yararını gördüklerini söyledi. Bir çok firma, pazarlama departman yetkilileri ile görüşmeler yapıldığını vurgulayan Marsiad Başkanı ve OSB Başkan Vekili Nasır Duyan “ Arkadaşlarımız farklı ülke sanayicileri ile tanışma fırsatını yakaladı. Görüşmelerde iş bağlantıları yapıldı. Bulgur ve makarnamıza ilgi oldukça büyük ve sevindirici” dedi.

İhracat Patlaması olacak
Dünyada Bulgura ilginin her gün biraz daha arttığına dikkat çeken Nasır Duyan “Dünya ülkelerine Bulguru tanıtmayı kısa sürede başardık. Dünya mutfaklarına saltanat kuran pirincin tahtını sallamayı hedefliyoruz. Dünya mutfaklarında ilk etapta %20 lik bir pay, ardından da pay yüzdesini arttırmak istiyoruz. Gün gelecek bulgur, dünya mutfaklarının vazgeçilmez gıdası haline gelecek. Fuara katılmamıza destek veren Ekonomi Bakanımıza, fuar süresince yakın ilgisini gördüğümüz İstanbul Ticaret Odasına, OSB yönetimine, sanayici arkadaşlarıma ve emeği geçenlere teşekkür ederim.” şeklinde konutu.

İTO´dan teşekkür
Mili katılım sponsorluğu üstlenen İstanbul Ticaret Odası Mardinli Sanayicilere yoğun katılımlarından dolayı teşekkür etti. İTO yetkilileri “ Mardinli Sanayicilerin güçlü katılımlarından memnuniyet duyduk. Düzenleyeceğimiz her etkinliğe renk ve güç katmanınız bekliyoruz” şeklinde memnuniyetlerini dile getirdiler.
Çeşitli ülkelerden, çerez, un ve turşu üretici firmalarının katıldığı Sial fuarına, Mardin´den bu sektörlerden katılım olmaması dikkat çekti.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın