Satranç Turnuvası düzenlendi

  • Haberin Tarihi: 20 Aralık 2016
  • Bu haber 1271 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Satranç Turnuvası düzenlendi

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Satranç Federasyonu tarafından desteklenen ve Mardin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tesislerinde gerçekleştirilen 7-12 yaş kategorisi il birinciliği satranç turnuvası çekişmeli geçti.

Mardin Merkez ve İlçelerinden katılan 7-12 yaş kategorisinden 250 satranç sporcusu kıyasiye mücadele etti. Artuklu İlçesinde bulunan Sakarya Aycan Çaltekin İlkokulu öğrencileri turnuvada rakip tanımadı. Sınıf öğretmeni ve satranç antrenörü Nevin Akkuş´un egzersiz verip eğittiği 10 öğrenciden 7 si dereceye girdi. Sakarya Aycan Çaltekin İlkokulu öğrencilerinden7 yaş kategorisi kızlarda Nazlı Demir, 8 yaş kategorisinde Serra Varlık birinci oldu. 8 yaş erkeklerde Enes Codor 2 ci, 7 kızlarda Erve Erbağ 3.cü, 7 Yaş Erkeklerde Furkan Demir 2, 9 yaş erkeklerde Fatih Demir 3.cü, 11 yaş kızlar da ise Emine Erbağ 3. Oldu.

Toplamda 7 madalya ve 7 kupayı okullarına taşıyan Sakarya Aycan Çaltekin İlkokulu öğrencileri ve ders öğretmeni ve satranç antrenörü Nevin Akkuş okullarında sevgi gösterisi ile karşılandı.

Satranç Antrenörü Nevin Akkuş, okulda ek ders olarak egzersiz satranç eğitimi verdiği 20 öğrenciden turnuvaya katılan 10 öğrenciden 7 sinin dereceye girmesinden memnuiyet duyduğunu söyledi. Akkuş önümüzdeki aylarda Antalya´da yapılacak Türkiye şampiyonasından derece ile döneceklerine inandığını söyledi. Akkuş destek veren il milli eğitim müdürüne, okul yönetimine ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü yetkililerine teşekkür etti.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın