“Seçim yapılırsa tek başımıza iktidara geleceğimizi biliyoruz”

  • Haberin Tarihi: 19 Temmuz 2015
  • Bu haber 980 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Mardin’de partisinin Ramazan Bayramı dolayısıyla bir düğün salonunda düzenlediği bayramlaşma programında konuşan Miroğlu, Ramazan Bayramı’nı, İslam aleminde ve Ortadoğu’daki halklar arasında çatışmaların, ölümlerin, katliamların yaşandığı bir dönemde kutlamanın hüznünü yaşadıklarını belirtti. Orhan Miroğlu, “Keşke böyle olmasaydı. Keşke İslam aleminde akan kanın durduğu bayramları bir an önce yaşama imkanı bulsaydık” diye konuştu.
“Seçim yapılırsa tek başımıza iktidara geleceğimizi biliyoruz”
7 Haziran’da yapılan milletvekili genel seçimine değinen Miroğlu, AK Parti’nin seçim sonrasında çok yönlü çalışmalar yürüttüğünü ifade etti.
Seçimde AK Parti olmadan Türkiye’nin yönetilemeyeceği gerçeğinin ortaya çıktığını anlatan Miroğlu, sandıktan çıkan sonuçların sorumluluğuyla koalisyon görüşmelerinin ilk etabının gerçekleştirildiğini belirtti. “Koalisyon olmazsa ve seçim yapılırsa kamuoyu araştırmalarının ortaya koyduğu sonuç gibi tek başımıza iktidara geleceğimizi biliyoruz” sözlerini kullanan Miroğlu, konuşmasına şöyle devam etti: “Zaten seçimi 90 bin oyla kaybettik. Az bir oyla kaybettiğimiz milletvekilleri oldu. MHP’ye kaptırdığımız 30’a yakın milletvekili bizim tek başımıza iktidar olmamızı yok etti. Dolayısıyla ayan beyan ortada bir durum var ki, koalisyon kurulamaz ve erken seçime gidersek AK Parti tek başına yine hükümeti kuracak bir çoğunluğu elde edecektir.”

Merkel’in sözlerinin Filistinli mülteci kızı ağlatması
Almanya Başbakanı Merkel’in bir etkinlikteki sözlerinin ardından, sığınmacı bir kızın ağladığını hatırlatan Miroğlu, “Ağlayan Filistinli o kız çocuğunun Almanya’dan bugünlerde sınır dışı edilmesi söz konusu. Şimdi biraz da kendimize bakalım. Biz bu bayrama 2 milyon misafirle girdik. Bu ülke büyük bir ülke” diye konuştu.
Türkiye’nin Şengal’den gelen Ezidilere, Kobani’den kaçan Kürtlere, Halep’ten gelen Araplara ve Türkmenlere kucak açan bir ülke olduğunu vurgulayan Miroğlu, “Türkiye, dini, inancı, siyasi düşüncesi, kültürü ne olursa olsun herkese kucak açan bir ülke” dedi.
Miroğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “AB bir Filistinli çocuğu reddederken Türkiye’yi çok eleştiren AB buraya bir baksın. 2 milyon insanı misafir edebilen, onlara kucak açabilen, ekmeğini ve lokmasını onlarla paylaşan bir ülkedir Türkiye. Bu bakımdan Türkiye Cumhuriyeti yurttaşlığı bizim için en değerli üst kimliğimizdir. Hepimizin farklı kimlikleri olabilir. Bu üst kimliğimize halel getirecek, zarar verecek siyasi bir takım tavırlara, kararlara asla izin veremeyiz.”

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın