Şehit askere hüzünlü tören

  • Haberin Tarihi: 30 Kasım 2015
  • Bu haber 1150 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Şehit askere hüzünlü tören

Derik ilçesinde şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Sezer Aydemir tören düzenlendi.
Bu gün sabah Derik İlçesi Namık Kemal İlköğretim Okulu yakınlarında Bölücü terör örgütü üyeleri ile girdiği silahlı çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Sezer Aydemir için Mardin İstasyon Mahallesinde bulunan 70. Mekanize piyade Tugayında Tören Düzenlendi.
Düzenlenen Törene Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak, Mardin Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Özel, Mardin İl Emniyet Müdürü Lütfullah Uğur Pekcan, Mardin Müftüsü Dursun Ali Coşkun, Şehidin ailesi ve silah arkadaşları katıldı.
Bugün sabah Mardin’in Derik ilçesinde operasyona çıkan güvenlik kuvvetlerine terör örgütü PKK tarafından roketli saldırı düzenlenmiş, Uzman Çavuş Sezer Aydemir ağır yaralanmıştı Yaralı asker Derik devlet Hastanesine kaldırılmış ve tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştu.
18 Eylül 1991 doğumlu Elazığ Palu Nüfusuna kayıtlı Şehidin cenazesi, yapılan törenin ardından Elazığ’ın Hicret Mahallesinde oturan ailesine teslim edilmek üzere gönderildi.
Evin tek erkek çocuğu olan Şehit Aydemir’in 2 kız kardeşinin olduğu öğrenilirken, Şehidin 2 yıldır Mardin’de görev yaptığı belirtildi.
Aynı olayda yaralanan ve Mardin Devlet Hastanesine getirilen yaralı uzman erbaş 1987 Hatay Kırıkhan doğumlu Yemliha İnci’nin de durumunun kritik olduğu hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenildi.
Sol şakağından giren merminin sol gözünden çıktığı ağır yaralı İnci’in görme olasılığının kalmadığı ve gireceği ameliyattan sonra neticenin ortaya çıkacağı belirtildi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın