Şehit çocukları buz pistinde eğlendi

  • Haberin Tarihi: 12 Şubat 2020
  • Bu haber 1034 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Şehit çocukları buz  pistinde eğlendi

Mardin’de şehit çocukları buz pistinde gönüllerince eğlendi.
Mardin Büyükşehir Belediyesi ile Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonunun organizasyonuyla piste gelen 30 şehit çocuğu eğitmen gözetiminde kayarak güzel vakit geçirdi.
Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman yaptığı açıklamada, belediyenin imkanını çocukları için harcadıklarını söyledi.
“Şehit çocukları için ne yapsak azdır” diyen Yaman, “Bizlere şehitlerimizin emanetleri olan çocuklarımız çok mutlu oldular. Hayatlarında ilk defa buz pistine ayak basmanın heyecanı mutluluğu gözlerinden okunuyordu.Buz pistinde Görevli öğretmenlerin eşliğinde kayarak hoşça vakit geçirdiler. Onların mutlu olması bizi de mutlu ediyor” dedi.
30 şehit çocuğunu, Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman’ın davetlisi olarak buz pistine getirdiklerini ifade eden Kandemir, “Görevlendirme yapılmasının ardından Büyükşehir Belediyesi gerçekten halkın belediyesi oldu. Başta çocuk ve kadınlar olma üzere birçok önemli çalışmalara imza attı. Herkesin yüzünü güldürüyor.
Bu gün şehrimiz, büyükşehire layık hizmetler yapılmakta. Özellikle çocukların yüzü her şekilde güldürülüyor. Buz pisti de bunlardan biri. Çocuklarımız bu pistinde güzel vakit geçirdiler. Eğlenerek streslerini attılar. Yüzlerini güldüren Belediye Başkan vekili Valimiz Mustafa Yaman’a çok teşekkür ediyorum” dedi.
Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonunun Kadın Kolları Genel Başkanı Hatice Turan Kandemir, Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman’a ilgilerinden dolayı teşekkür etti.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın