Şehit polisin 2 aylık oğlu Ali yetim kaldı 

  • Haberin Tarihi: 9 Ağustos 2015
  • Bu haber 1000 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Şehit polisin 2 aylık oğlu Ali yetim kaldı 

Midyat ilçesinde kavga ihbarı üzerine olay yerine giden polis aracının pusuya düşürülmesi sonucu şehit olan polis memuru Abdullah Ümit Sercan için tören düzenlendi.

Midyat ilçesinde dün akşam saatlerinde PKK’lıların uzun namlulu silahlarla düzenlediği saldırıda şehit düşen evli ve 1 çocuk babası 27 yaşındaki polis memuru Abdullah Ümit Sercan için uğurlama töreni yapıldı. Oğlunun tabutuna sarılan annesi Gülten Sercan, “Beni de oğlumla birlikte tabuta koyun. Kuzum sana nasıl kıydılar? Ben sensiz nasıl dayanırım? 2 aylık bebeğini bırakıp nereye gittin?” diyerek ağıt yaktı.

Mardin Emniyet Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen törene Vali Ömer Faruk Koçak, Tugay Komutanı Tuğgeneral Celalettin Çoban, İl Emniyet Müdürü Lütfullah Uğur Pekcan, İl Jandarma Komutanı Alaattin Karsavuran, şehit polisin annesi Gülten, babası Durmuşali, eşi Özay Sercan, 2 aylık oğlu Ali Sercan ve mesai arkadaşları katıldı.

Cenaze töreninin yapıldığı alana 2 aylık oğlu Ali ile gelen şehit polisin eşi Özay Sercan ve annesi Gülten Sercan, babası Durmuşali Sercan tabutun konulacağı masanın üzerindeki Türk bayrağını uzun süre öperek başına koydu. Emniyet Müdürlüğü bahçesine getirilen şehit polisin bayrağa sarılı tabutuna sarılan annesi Gülten Sercan ve eşi Özay Sercan bir süre baygınlık geçirdi.

“BİR ABDULLAH GİDER YERİNE BİN ABDULLAH GELİR”

Şehit polis memuru Abdullah Ümit Sercan’ın öz geçmişinin okunması ve saygı duruşuyla başlayan törende konuşan Mardin Emniyet Müdürü Lütfullah Uğur Pekcan, dün saat 21.30 sıralarında Midyat ilçesinde şüpheli bir aracı durdurup kontrol etmek istedikleri esnada, uzun namlulu silahlarla ekip otosuna açılan ateş sonucu ağır yaralanan polis memuru Abdullah Ümit Sercan’ın Midyat Devlet Hastanesi’nde yapılan müdahalelere rağmen şehit olduğunu söyledi.

Polis memuru Cumhur Özsoy ise Midyat Devlet Hastanesi’nde yapılan ilk müdahalenin ardından Mardin Devlet Hastanesi’ne sevk edilmiş olup hayati tehlikesi bulunmadığını belirten Pekcan, “Bir vatana sahip olmanın, dünyanın en güzel bayrağını mavi göklerde gururla selamlamanın bir bedeli olduğunu biliyoruz. Bu bedel zaman zaman gözyaşı, bazen gazi olmak, bazen de dünyadaki en büyük mertebe olan şehadettir. Bizler bu mesleğe girerken bayrak, vatan ve millet uğruna gerektiğinde canımızı feda etmekten çekinmeyeceğimize dair ant içtik, bu andımıza her zaman sadık kalarak görevimizi ifa ettik ve etmeye de devam edeceğiz. Şu unutulmamalıdır ki bir Abdullah gider yerine bin Abdullah gelir.” şeklinde konuştu.

Ülkenin huzurunu, birlik ve beraberliğini hedefleyen saldırıların asla amacına ulaşamayacağını ifade eden Pekcan, “Terörden medet uman zihniyet aziz milletimizin sağduyusu, soğukkanlılığı ve devletimizin kararlılığı ile hüsrana uğramaya mahkûm olacaktır. Şu an acımız büyük, ama arkadaşımızı toprağa verdikten sonra acımızı yüreğimize gömüp tekrar sokaklara, caddelere ve şehrimizin dört bir yanına dağılıp kaldığımız yerden görevimize devam edeceğiz.” şeklinde sözlerini tamamladı.

“BU MİLLETİ BÖLEMEYECEKSİNİZ”

Vali Ömer Faruk Koçak ise “Kahpe terörün hain ve kahpece kendine yakışan şekilde saldırı sonucu şehit ettiği aziz şehidimiz yiğit Abdullah’ımızın etrafında kenetlendik. Bunu ilelebet devam ettireceğiz. Bir çift sözüm de bu hainlerin eline silah verip katiller haline getirenlere, amacınıza ulaşamayacaksınız. Bu milleti bölemeyeceksiziniz. Mardin’i Antalya’dan, Mardin’i Konya’dan, Mardin’i Ankara’dan, Edirne’den, Ardahan’dan, Trabzon’dan ayıramayacaksınız. Bu millet sizi bugün döktüğü gözyaşında boğacak ve bu ülkeye sahip çıkacaktır.” diye konuştu.

Şehit polis memuru Abdullah Ümit Sercan’ın cenazesi omuzlara alınarak, cenaze arabasına konuldu. Şehit polis Sercan’ın cenazesi toprağa verilmesi için ailesinin yaşadığı Antalya’ın Alanya ilçesine gönderildi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın