Şehri Mardin sergisine yoğun ilgi

  • Haberin Tarihi: 29 Ekim 2016
  • Bu haber 1136 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Şehri Mardin sergisine yoğun ilgi

Mardinli genç fotoğraf sanatçısı Mustafa Kılıç’ın Mardin Valiliği katkılarıyla açtığı sergiye sanatseverler yoğun ilgi gösterdi.
Mardin Müzesi Sanat Galerisi’nde açılışı yapılan sergiye Mardin Valisi Mustafa Yaman, Vali Yardımcısı Ali Güldoğan, Mardin Müzesi Müdürü Nihat Erdoğan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Alaaddin Aydın, Mardin Valisi eşi Gülseren Yaman’ın yanı sıra çok sayıda sanatsever katıldı.
“ Fotoğraflarımı olgunlaştırmak yıllarımı aldı”
Serginin Mardin Müzesi Sanat Galerisi’nde 52 fotoğraftan oluştuğunu aktaran Kılıç,
“ Daha öncesinde Muş’ta iki tane sergi açtım. Bugün bu 3. sergim, sergide görünen fotoğraflar bir ayda bir haftada oluşmuş fotoğraflar değil bu fotoğrafları bir araya getirmek, olgunlaştırmak yıllarımı aldı. Sergide 8 yıl önce çektiğim fotoğraf bile var. Çektiğim fotoğrafların bir çoğu yarışmalarda ödül almış fotoğraflar. Toplamda ulusal ve uluslararası 40’ı aşkın ödül aldım. Sergi beklediğimden daha güzel geçti çok mutlu oldum daha güzel başarılara imza atmayı hedefliyorum. Desteğinden dolayı Mardin Valiliği’ne katkılarında dolayı Mardin Müzesi’ne teşekkürlerimi sunuyorum, ayrıca beni bu mutlu günümde yalnız bırakmayan fotoğraf sanatçısı arkadaşlarıma ve sergiyi ziyaret eden herkese çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.
Serginin 10 Kasım 2016’a kadar Mardin Müzesi arkasında bulunan sanat galerisinde sanatseverlerin beğenisine sunulacağı belirtildi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın