‘Siyaset Akademide Başlar’ sertifikalı eğitim programı

  • Haberin Tarihi: 7 Ocak 2020
  • Bu haber 1315 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
‘Siyaset Akademide Başlar’ sertifikalı eğitim programı

AK Parti Genel Merkez AR-GE Birim Başkanlığı Tarafından düzenlenen ‘Siyaset Akademide Başlar’ temalı siyaset akademisi sertifikalı eğitim programı Mardin’de başlıyor.
AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç, “8 hafta boyunca devam edecek olan Siyaset Akademisi programlarına konularında uzman birçok değerli hocamız katılacak. Kendileri bizlere ve tüm katılımcılara siyasete yönelik toplumsal ilgiyi artırmak, katılımcıların tarih, siyasal tarih, ekonomi, dış politika, sanat, kültür ve kişisel gelişim alanlarında eğitim ve seçmenlerin partimizle bağını kuvvetlendirmeye yönelik önemli dersler sunacaklar”.
İl Başkanı Kılıç, “AK Parti ülkemizin ve milletimizin kalkınmasına, bilinçlenmesine yönelik önemli hamleleri hayata geçirdi. Siyaset Akademisi programları da bu bilincin oluşmasında büyük rol oynamaktadır. İnşallah eğitim boyunca alacağımız bilgilerle ufkumuzun ve bakış açımızın değiştiğini fark edeceğiz. Siyasi yaşamımızda oluşan ve oluşabilecek birçok soru işaretinin cevabını bu programlarda rahatlıkla bulabileceğiz. Ayrıca katılımcıların program boyunca bir araya gelmeleri yeni dostlukları da meydana getirecektir. Bu vesileyle büyük önem verdiğimiz Siyaset Akademisi programına herkesi davet ediyorum” dedi.
13-17 Ocak tarihleri arasında kayıtların başlayacağını dile getiren AK Parti Mardin İl AR-GE Birim Başkanı Yaser Akdağ, “Siyaset Akademide Başlar temalı siyaset Akademisi programlarına siyasetakademisi.akparti.org.tr üzerinden yada AK Parti Mardin İl Başkanlığı’na müracaat ederek kolaylıkla gerçekleştirebileceksiniz. Programlara herhangi bir siyasi kimlik gözetmeksi-zin18 yaşını doldurmuş her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı katılabilir. Buradaki amacımız akademiye katılan her kişiye hem siyasal hem de kültürel donanım kazandırmak, bu sayede siyasi hassasiyetleri olan sorumluluk sahibi vatandaşlar kılabilmektir” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın