Siyaset Akademisinin 19. Dönem Kursiyerlerine Törenle Sertifikaları Verildi

  • Haberin Tarihi: 1 Ekim 2020
  • Bu haber 1371 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Siyaset Akademisinin 19. Dönem Kursiyerlerine Törenle Sertifikaları Verildi

Ak Partİ Genel merkez AR-GE Birim Başkanlığı tarafından yürütülen ve AK Parti Mardin İl Başkanlığı tarafından organize edilen Siyaset Akademisi’nin 19. Dönemi sona erdi. 288 kişiye törenle sertifikaları verildi
348 Kişinin başvurduğu 19. Dönem Siyaset Akademisinde, 288 kişi sertifika almaya hak kazandı.
Akademiden başarı ile mezun olan kursiyerlere sertifikaları, düzenlenen törenle dağıtıldı.
Sertifikalar, Ak Parti Genel Başkan yardımcısı ve AR-GE Birimi Başkanı Hamza Dağ tarafından verildi.
Törene, Hamza Dağ’ın yanı sıra Adana Milletvekili Mehmet Şükrü Erdinç, Şanlıurfa Milletvekili Kemalettin Yılmaztekin, Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi, 24. dönem Ak Parti Mardin Milletvekili Abdurrahim Akdağ, Artuklu Belediye başkanı Abdulkadir Tutaşı, Ömerli belediye başkanı Hüsamettin Altındağ, Ak parti il başkanı Faruk Kılıç ve parti yöneticileri katıldı.
Pandemi nedeniyle tören, az sayıda katılımla gerçekleştirildi.
Ak Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç, 348 kişinin başvurduğu 19. Dönem Siyaset Akademisinde 288 kişinin sertifikayı almayı hak kazandığını ifade etti.
Siyaset Akademisinin halis niyet ve fedakârlıkla yürütüldüğünü belirten Başkan Kılıç, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Halis niyet ve fedakârlıkla 2008’den beri yola çıkan, kaliteli hizmete talip her siyasi kesimden Kadın, erkek, işçi, memur, zengin ve fakir gözetmeksizin 10 Binlerce kişiye kapılarını açmış olan siyaset Akademisinin sertifika, yani karne töreninde buluşmamızın bana hissettirdiği çocukça heyecanı ve Ak davanın başarılarının gururuyla doluyum. İlimiz genelinde Siyaset Akademisinde 348 başvuru neticesinde 288’i onaylanmış ve sertifika almaya hak kazanmıştır. Buda, Mardin’imizden siyasi alanda hizmet edebilecek yeterlilik ve donanıma sahip en az 288 hemşerimizin olduğu anlamını taşımaktadır. Bu bizim için onur verici bir durumdur. Şimdiden kendilerini tebrik ediyor, muvaffakiyetler diliyorum. Malumunuz siyaset, deneyimli ve güçlü kişiliğe sahip olanların başarılı olabileceği bir müessese olmanın yanında, ‘Halka hizmet Hakka hizmettir’ düsturu ile yola çıkanların ve tüm bunlarla birlikte hem saha, hem de alan hakimiyetleri olanların başarılı olabileceği bir platformdur. “

“SİYASET AKADEMİSİ BİR MARKA HALİNE GELDİ”
Ak Parti Genel Başkan yardımcısı ve AR-GE Birimi Başkanı Hamza Dağ, bugüne kadar Siyaset Akademisinde 19. Dönemde 80 Bine yakın kişinin mezun olduğunu vurguladı.
Dağ; “Siyaset Akademisi bir marka haline geldi. Bu güne kadar 19. Dönemde 80 bine yakın kardeşimiz bu Siyaset Akademisinden mezun oldu. Bu mezun olup sertifikalarını alanların içinde bugün İl Başkanları, İlçe Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Başkanları, Milletvekilleri ve Genel Başkan Yardımcıları var. Bu sekile gerçekten kendi içinde yetiştirmiş olduğu ve buradan almış olduğu bilgi ve birikimleri şuanda ülkesinin menfaatine, ülkesinin değerleri için harcayan çok sayıda insanımız, kardeşimi, yol ve dava arkadaşımız var. Siyaset Akademisi markasına yakışan da gerçekten budur ve bunu da yapmak bir nevi görev ve vazifemizdir.” Şeklinde konuştu.
Siyaset Akademisinin son döneminde pandemi nedeniyle arzuladıkları noktada gerçekleşmediğini söyleyen Dağ, eğitimleri online olarak gerçekleştirdiklerini berlirtti.

“MARDİN’İ ÇOK SEVİYORUZ”
Ak Parti olarak Mardin’i sevdiklerini ifade eden Dağ, “Mardin’e ayrı bir muhabbetimiz bugüne kadar oldu, bundan sonra da olacaktır. Bunda birçok etken var, partimiz, Cumhurbaşkanımız Mardin’e çok kıymet ve önem veriyor. Kendisinin Mardin’e karşı ayrı muhabbeti bugüne kadar oldu, bundan sonra da inşallah hep var olacak. Hem Turizm konusundaki potansiyeli, hem de tarım konusundaki potansiyeli, bu toprakların çok daha kıymetli, değerine uygun bir şekilde değer göreceğini ifade edebiliriz.”
Adana Milletvekili Mehmet Şükrü Erdinç, Şanlıurfa Milletvekili Kemalettin Yılmaztekin, Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi ve 24. dönem Ak Parti Mardin Milletvekili Abdurrahim Akdağ da birer konuşma yaparak kursiyerlere iyi dileklerini ilettiler.
Ak Parti Genel Başkan yardımcısı ve AR-GE Birimi Başkanı Hamza Dağ, İl Siyaset Akademisi Koordinatörü Yaser Akdağ’a plaket takdim etti.
Tören, sertifikaların dağıtılması ile sona erdi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın