Siyasetin Sefil Hali

  • Haberin Tarihi: 1 Haziran 2015
  • Bu haber 802 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

AK Partinin bir yandan yenilikçi diğer yandan muhalefetin yetersizliği sayesinde üç dönem iktidar olması ve her seferinde oylarını arttırması dünya çapında emsali görülmemiş bir başarıdır.

Tabi her seferinde muhalefeti fersah fersah geride bırakması da bu başarının nedenlerinden biridir. Muhalefetin sabah akşam iktidara saldırmakla vakit öldürmekten başka bir şey yaptığı söylenemez.

Tarz ve yaklaşım olarak ülkenin geleceği AK Partinin vizyonunda saklı gözüküyor. Saadet geleneğini modernleştirerek halkın beğenisini kazanan ve an itibariyle merkez muhafazakar sağ durumuna gelip heterojen bir hal alan AK Partinin içinde yer alan bazı kemirgenler olmazsa…

Umut ediyor ve inanıyorum ki, Serok Ahmet Hoca o inceliğiyle, züht ve zarafetiyle bu tür kimselerin yularını çekecek.

Bir şansızlığı şu ki Anadolu insanı ciddi anlamda onun Başbakanlık dönemini görme fırsatını henüz bulamadı. Dolayısıyla Cumhurbaşkanının ona destek işareti vermesi de bu münasebetle bir gerekliliktir diye düşünüyorum.

Muhalefete gelince statükoyu muhafaza etme gibi bir görüntü vermesi vatandaşı umutsuzluğa sevk etmesine neden oluyor. “Eski hal mahal ya yeni hal ya izmihlal” deme zamanıdır diye düşünüyorum.

Bu devlet, eski politikaların yanlış uygulamaları ve getirdiği sonuçları yüzünden dünyanın gerisinde kaldı. Dünya cenneti niteliğinde bu yarım adada mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamıyorsak birincil nedeni devlet eliyle uygulanan yanlış politikalardır. Zaten 2006-2007’lere kadar da o derin darbeci zındığa komitesi meclisin, hükümetin üzerinde bir baskı unsuruydu. 27 Nisan e-muhtırasını ne çabuk unuttuk.

Demem o ki, muhalefetin iktidarı indirmek için ortak çabası hayra alamet değil, üstelik bir karanlık tablo vaat ediyorlar.

Ana muhalefet bol keseden dağıtıyor, galiba hazinede bir şeyler birikti diye ona göz dikmiş.

MHP’nin Bahçeli’nin efendi ve ağırbaşlılığı dışında savunulacak bir politikası yok.

HDP’ye gelince gah nalına gah nıhına vuruyor. Eşdeğer Başkanı Salahattin Demirtaş canlı yayınlarda konuşunca bazen barış güvercini oluyor, bölgeye baktığımız zaman olup biten haksızlıklara karşı sessiz kalması insanı ürkütüyor. Çünkü Ülkemizin bu bölgemizin barışına endekslidir.

Böyle bir muhalefetin modası geçti, muhalefet; ben İktidarın yaptıklarını geride bırakacak daha iyi şeyler yapacağım, diyebilmelidir.

Allah o günleri göstermesin, AK Parti bir kenara itilip 12 yıl sonra koalisyon, üstelik sol koalisyonun iktidarı bu memleketin başına gelirse vay halimize.

Avrupalılar derdimizi bilmiyor bizdeki solun tek derdi İslami değerlerle savaşmaktır. Halkın düşüncelerini hiçe saymak ve bunu yaparken de biz de Müslüman’ız diyerek Anadolu insanını kandırarak yapıyorlar. Gel de kahrolma.

Saadet-BBP ittifakı ülkenin geleceği açısından hayırlı bir birliktelik, fakat Kamalak pek güven vermiyor.Vekil adayları profili ise inandırıcı değil en azında bana öyle geliyor.

Hüda-Par’ın desteklediği adayların sesi de meclise yansısaydı barış ve huzur adına önemli bir katkı olurdu.

HDP, daha düne kadar baraj sorunun aşmış gibi gözüküyordu ancak İdil’in Xanék köyündeki saldırıyı açıktan lanetlememesi durumunu kritik hale getirdi. Bir kimsenin, bir partinin, bir devletin Yetim beddualarına maruz kalmasından daha büyük bir bela, bir engel yoktur. Dünyaya Hükmeden iki hükümdardan biri olan Şeddad’ın saltanatını yüce Allah bir yetimin bedduasıyla alaşağı etmiştir.

El hasıl 7 Haziran seçimleri ve oluşturulacak meclis aritmetiği şimdiden milletimize hayırlı olsun.

Adil bir paylaşım, hak ve hürriyetlerin önemsendiği bir iktidar görmek dileğiyle .

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın