Sokağa çıkma yasağı sona erdi

  • Haberin Tarihi: 11 Eylül 2019
  • Bu haber 207 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Sokağa çıkma yasağı sona erdi

Mardin Artuklu ilçesi kırsalında ilan edilen sokağa çıkma yasağı yapılan açıklama ile kaldırıldı.
Mardin Valiliği, Artuklu İlçesi Elmabahçe Mahallesi ile sınırlı olmak üzere 09 Eylül 2019 Pazartesi günü saat 14:30 itibari ile ilan ettiği sokağa çıkma yasağını kaldırdığını açıkladı.

Valilikten yapılan açıklamada, “İlimiz Artuklu İlçesi kırsal alanında faaliyet yürüten, aralarında üst düzey yöneticilerinde bulunduğu değerlendirilen BTÖ mensuplarını ve işbirlikçilerini etkisiz hale getirmek, bölgede BTÖ mensupları tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak ve barınaklarını bularak tahrip etmek maksadıyla operasyon icra edileceği, operasyon icra edilen bölgede yaşayan vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla, 5442 Sayılı İl İdaresi Kanunun ilgili maddeleri gereğince; 09.09.2019 Pazartesi günü saat 14:30 itibari ile İlimiz Artuklu İlçesi Elmabahçe Mahallesi ile sınırlı olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildiği duyurulmuştu.

     İcra edilen operasyonlar sona erdiğinden ilan edilen sokağa çıkma yasağı, 10 Eylül 2019 Salı günü saat 21:00 itibari ile kaldırılmıştır.

    Vatandaşlarımıza, can ve mal güvenliklerinin sağlanması amacıyla uygulanan sokağa çıkma yasağına gösterdikleri hassasiyetten dolayı teşekkür ederiz.

       Kamuoyuna saygı ile duyurulur.” İfadelerine yer verildi

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın