Sona Doğru – Kritik Haftalar

  • Yazının Tarihi: 21 Şubat 2020
  • Yazar: Vehap ERdoğan
  • Bu yazı 207 defa okundu.
  • Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Türkiye futbol federasyonu bölgesel amatör ligi birinci grupta Mardin Büyükşehir Başak Spor ve Siirt İl Özel İdare Spor arasında kıyasıya bir çekişme görülüyor.

Sezon başından bu yana maç kaybetmeyen Başakspor ve tek mağlubiyeti olan Siirtspor sezon sonu ipi göğüslemek istiyor.

Geride bıraktığımız ligin 18. haftasında olumsuz hava koşullarından dolayı ertelenen maçlar önümüzdeki hafta içine verildi. Bu nedenle Başakspor, Van Yolspor ve Yüksekova Belediyespor deplasmanlarını art arda oynayacak.

Grupta bütün maçlar ertelendiğinden dolayı bütün takımlar 8-9 gün içerisinde üç maç oynamak zorunda kalacak.

Ligde haftalar geride kalırken heyecan da hararet de artıyor.

Süper ligde olduğu gibi bölgesel amatör liginde de atışmalar olabiliyor.

Fakat bu atışmalar seviyesiz ve hakarete vardığında ortaya nahoş durumlar da çıkabiliyor.

Hele de bu hiçte etik olmayan kavramları bir ilin mülki amirine karşı kullandığınızda durum içinden çıkılamayacak duruma geliyor.

Maalesef geçen günlerde Siirtspor taraftarlar dernek başkanı statüsünde olan bir şahsın Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman’a karşı sosyal paylaşım sitesi Facebookta sarf ettiği sözler bu kişinin ne kadar seviyesiz ve terbiye dışı kavramları kullandığını gözler önüne serdi.

İşin daha ilginç tarafı ise bu şahsın Siirt Valisi Ali Fuat Atik ile sosyal paylaşım sitelerinde boy boy fotoğraflarının olması durumun ne kadar vahim olduğunu bizlere gösteriyor.

Saha içi olaylardan ziyade saha dışı olayların konuşulduğu bölgesel amatör ligi birinci grupta daha vahim iddialarda yok değil.

Siirtspor’un oynadığı tüm maçlara Karadeniz bölgesinden hakemlerin atanması Türkiye futbol federasyonunu da töhmet altında bırakıyor.

Bu hafta sonu Siirtspor ile evinde karşılaşacak olan Bismilspor bu durumu yaptığı açıklama ile futbolseverleri bilgilendirdi.

Oynanacak olan Siirtspor maçı öncesinden federasyona başvurduklarını belirten Bismilspor yönetimi ‘’ maçımıza Karadeniz bölgesinden hakem atanmaması gerektiğini, Siirtspor’un oynadığı tüm maçlara karadeniz bölgesinden hakem atanmasının futbolun tadını kaçırdığını’’ bildirmemize rağmen yine aynı bölgeden hakem atandığını yaptığı açıklama ile kamuoyuna bildirdi.

Sporun dostluk barış ve kardeşlik olduğunu, Güneydoğu Anadolu bölgesinde sosyal aktivitelerin az olduğunu hatırlatmakla beraber bu tür olayların bölge halkını ayrıştırdığını söylemekte yarar var.
Saha içinde oynanan futbol ile kim hak ediyorsa o takımın bir üst lige çıkmasını diliyorum.

Saha dışı olaylar ve atılan adımların gölgesinde hangi takım çıkarsa çıksın şüphe ve karanlıklarının önünün kesilemeyeceğini belirtmekte fayda var.

Bir Yorum Yazın