Sonbahar’da turist bereketi

  • Haberin Tarihi: 20 Kasım 2019
  • Bu haber 442 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Sonbahar’da turist bereketi

Mardin yazda olduğu gibi Sonbahar’da da turistlerin akınına uğruyor. Soğuk havaya rağmen Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen yerli turistler şehrin ve ilçelerin tarihi mekânlarını ziyaret ederek Mardin’i gezmeye çalışıyorlar.
Mardin’deki esnaflar” Zaten terör olaylarında oldukça zarar gördük. Ama Allah’a şükürler olsun bölgemizde terör olayların bitmesi ile bugün huzur ve güven içinde olmamız bizim için çok büyük sevinç kaynağı olmuştur.
Ancak TV ve Magazin medya Mardin için gerçek anlamda görevlerini yapmamaktadırlar, Basit bir şehir ve ilçelerden uzak olan bir olayı sanki Mardin’de olmuş gibi gösterilip yanlış haber yapılıyor, tıpkı Nusaybin’deki olaylar gibi”
Trabzon’dan gelen bir yerli turist gurubu ise, Biz bugüne kadar Mardin ve ilçelerini görmediğimiz için gerçek anlamda kendimizde bir boşluk olduğunu bilmeliyiz, Tarihi ve hoşgörüsü ile insanların, insanlara yaklaşımları gerçekten Türkiye de örnek olacak bir ilgi görüyoruz, doğrusu Mardin ve Mardin insanlarına tek kelime ile “Helal Olsun” dediler

RAHVAN ATLARI TURİZM’E BÜYÜK DESTEK
Mardin tarihi mekânların bulunduğu yerlerde bulunan Rahvan atlar turizme büyük katkı sağlıyor. Gelen yerli, yabancı turistler pırıl, pırıl tertemiz Rahvan atlara bindirilerek şehri gezdiriliyorlar. Bunu gören turistler memnuniyetlerini dile getirerek teşekkür ediyorlar.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın