Sürdürülebilir Turizm Projesi sona erdi

  • Haberin Tarihi: 1 Haziran 2015
  • Bu haber 973 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Sürdürülebilir Turizm Projesi sona erdi

Mardin’de ‘Sürdürülebilir Turizmin Geliştirilmesi Projesi’ kapanış programıyla sona erdi.
3 Haziran 2013’te başlayan ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı IPA programı kapsamında Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen, Mardin Valiliği tarafından yürütülen Mardin Sürdürülebilir Turizmin Geliştirilmesi projesi kapanış programıyla sona erdi.
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı IPA programı kapsamında Avrupa Birliği ve Türkiye tarafından finanse edilen ve Mardin Valiliği tarafından yürütülen Mardin sürdürülebilir turizmin geliştirilmesi projesi kapanış programıyla sona erdi. Proje paydaşlarının, kamu, özel sektör ve basın temsilcilerinin katıldığı proje kapanış etkinliğinde Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak, Mardin Büyükşehir Belediyesi Sekreteri Ahmet Zirek, Dicle Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Tabip Gülbay ve Mardin Sürdürülebilir Turizm Projesi (MSTP) Teknik Yardım Hizmetleri ekip lideri Michael Jay birer konuşma yaptı.
Programın açılış konuşmasını yapan Michael Jay iki yıldan sonra, Mardin’de sürdürülebilir turizmi geliştirme projesinin sonuna gelmiş bulunduklarını ve doğal olarak yapılan işin daha tamamlanamadığını, bilakis bu sürecin devam etmekte olduğunu açıkladı. olan Mardin’i ve kentin eşsiz turizm yapısını geliştirme programının başlangıcı olarak görülmeli.
Jay “Mardin’in gelecekteki gelişimi için bir yol haritası niteliğinde hazırlanan kapsamlı bir turizm strateji planı. Bu liste daha da uzatılabilir, ancak son iki yılda Mardin’de turizmin gelişimi için sarfettiğimiz çabaların herkesçe bilindiğini düşünüyorum.” Şeklinde konuştu.
Projenin başarılı bir şekilde yürütüldüğünü aktaran Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak ise “Bu güne kadar çok önemli faaliyetler yürütüldü. Bu projenin başarılı bir proje olduğunu defalarca söyledim. Projenin en görünür tarafı maddi olarak yapılan çalışmalardır, ancak daha önemlisi ise kaliteye yönelik yapılan çalışmalardır. Mardin bu konuda önemli mesafeler kat etmiştir. Sürdürülebilir turizme inanmamız lazım. Turizmin sürdürülebilir olması gerektiğini düşünüyor olmamız lazımdır. Projede emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın