Tarihi mekanlar mutlu anlarına tanıklık ediyor

  • Haberin Tarihi: 25 Ekim 2016
  • Bu haber 1311 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Tarihi mekanlar mutlu anlarına tanıklık ediyor

Yüzyıllar boyu farklı din ve kültürlere ev sahipliği yapan Mardin’in tarihi mekanları, hayatlarını birleştirmeye hazırlanan çiftlerin mutluluğuna tanıklık ediyor.
Tarihi camileri, medreseleri, manastırları, caddeleri, evleri, müzesi ve kalesi ile ziyaretçileri büyüleyen, “Gündüz seyranlık, gece gerdanlık” olarak nitelendirilen Mardin, düğün fotoğraflarının da doğal stüdyosu konumunda.

– “Tarihi mekanlar anlam katıyor”
Kentte 20 yıldır fotoğrafçılık ile uğraşan Hamit Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, genç çiftlerin düğün fotoğrafları için Mardin’in tarihi mekanlarını tercih ettiğini ve yoğun bir talep olduğunu söyledi.
Mardin’in tarihi dokusuyla fotoğraflara anlam kattığını dile getiren Şahin, “Tarihi kentte istediğimiz yerde çekim yapma kolaylığına sahibiz.” dedi.

– “Dış mekanlarda fotoğraf çektirmek çok güzel”
Hayatını Şükran Demir ile birleştiren Ali Demir, düğün fotoğrafları için Mardin’in tarihi mekanlarını tercih ettiklerini belirtti.
“Dış mekanlarda fotoğraf çektirmek çok güzel. Bu yeni moda oldu.” ifadelerini kullanan Demir, mutluluklarını tarihi mekanlarda ölümsüzleştirdiklerini dile getirdi.
Şükran Demir de tarihi mekanların düğün fotoğraflarına ayrı bir güzellik kattığını vurguladı.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın