Tekirdağlı Gençler Mardin’i Tanıdı

  • Haberin Tarihi: 16 Eylül 2019
  • Bu haber 426 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Tekirdağlı Gençler Mardin’i Tanıdı

Gazeteci ve fotoğraf sanatçısı Adnan Avuka Tekirdağ ilinde açtığı ”Hoşgörüler Diyarı Mardin, Mardin’de yaşam ve Elveda Hasankeyf 47’nci kişisel fotoğraf sergisi Tekirdağlı öğrenciler tarafından Büyük beğeni kazandı.
Fotoğraf sergisini görmeye gelen öğrenciler fotoğrafları büyük hayranlıkla izlerken kendi cep telefonları ile fotoğraflarını çekmeyi ihmal etmediler.
Tekirdağlı öğrencilerin gazeteci ve fotoğraf sanatçısı Adnan Avuka’yı soru yağmuruna tutarak, “Bu fotoğrafların altlarına nerede olduğunu neden yazmadınız? diye sorulan soruları ile Avuka” Ben bunları bilerek yazmadım, Mardin’i merak edenler gelsin görsün, Mardin’i görsün” Diye cevap verdi.
TBMM Başkanı Şentop’tan Tutaşıya Tebrik Telgrafı
Tekirdağ Milletvekili ve TBMM Başkanı Prof.Dr. Mustafa Şentop Artuklu Belediyesi başkanı Abdulkadir Tutaşı’ya tebrik telgrafı gönderdi.
Telgrafla şöyle dedi.
“Sayın Abdulkadir Tutaşı Artuklu Belediylesi başkanı “Hoşgörüler Diyarı Mardin ve Mardin’de yaşam ile Elveda Hasankeyf fotoğraf sergisine nazik davetiniz için teşekkür ederim.
Daha önceden belirlemiş programlarım nedeniyle aranızda olamiyorum Türkiye ve çevre ülkelerdeki tarihi yerleri ile yakın tarihine ışık tutan bir birinden değerli milyonlarca fotoğrafa renk veren ünlü gazeteci Adnan Avuka’nın eserlerini sergilendiği” Hoşgörüler diyarı Mardin ve Mardin’de yaşam ile Elveda Hasankeyf fotoğraf sergsinin Mardin’in muazzam tarihinin korunmamsına Mardin’in doğru tanınmasına ve bu vesile ile vatanımızın 4 bin tarafında kardeşlik köprülerinin sağlanmasında katkı sağlayacağına inanıyorum.”

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın