Teröre Lanet, Kardeşliğe Davet” mitingi

  • Haberin Tarihi: 14 Eylül 2019
  • Bu haber 388 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Teröre Lanet, Kardeşliğe Davet” mitingi

Mardin’de sivil toplum kuruluşları ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla “Teröre Lanet, Kardeşliğe Davet” mitingleri düzenlendi.
Mardin’de 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkında düzenlenen mitinge, Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Halil Şen, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş ile ellerinde Türk bayraklarıyla çok sayıda vatandaş katıldı.
Mitingde, sık sık terör örgütü lanetlenirken, “Türk Kürt Kardeştir” sloganları atıldı.
Türkiye Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Federasyonu Başkanı Orhan Kandemir, yaptığı konuşmada, terör örgütünün Mardin’in huzurunu bozamayacağını, terörü lanetlemek amacıyla toplandıklarını bildirdi.
Kentin dillerin ve dinlerin buluştuğu bir kültür ve turizm şehri olduğunu dile getiren Kandemir, huzuru bozmak isteyen şer odaklarına meydanı boş bırakmayacaklarını belirtti.
Terör örgütü PKK’nın yaptığı saldırıları lanetleyen Kandemir, “Bir Mehmet gider bin Mehmet gelir. Bir Tufan gider bin Tufan gelir. Sizler hiçbir zaman amacınıza ulaşamayacaksınız. Arkadan vurarak yüzünüzü saklayacak kadar kalleşsiniz. Sizlerden korkmuyoruz. Şehitlerin kanlarında boğulacaksınız. Doğusu, batısı, Kürt’ü, Türk’ü, Arap’ı ile bilin ki hepimiz kardeşiz. Bölücü terör örgütlerine karşı her zaman bir ve beraber olma zamanıdır”
Eğitim Bir Sen Mardin Şube Başkanı Eyyüp Değer de terörü lanetledi. Mitingde şehitler için dua edildi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın