“Terörü Şehrimizin hayatından çıkaracağız”

  • Haberin Tarihi: 28 Eylül 2015
  • Bu haber 1299 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
“Terörü Şehrimizin hayatından çıkaracağız”

Mardin’de Sakarya Aycan Çaltekin ilkokulunda düzenlenen 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı açılış programında konuşan Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak, bölgede yaşanan sıkıntılardan dolayı Mardin’e göç edip eğitim görmek isteyen öğrencilere yönelik konuştu.
Vali Koçak, Çevre İl ve ilçelerden Mardin’e yönelik eğitim göçünü ve bazı kesimlerin okul boykot çağrısını değerlendirdi.
Sakarya Aycan Çaltekin ilkokulunda düzenlenen Programa Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak, Mardin İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Şişman, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Alaaddin Karsavuran, İl Emniyet Müdürü Lütfullah Uğur Pekcan, Öğretmenler, Öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.
Programda İlk Okul öğrencileri okula yeni başlayan öğrencilere çiçekler verdi.
Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak: Yaklaşık 10 Bin Öğretmenimiz ile 203 bin şuanda kayıt oldu. Daha devam ediyor belki bu sayılar daha da artacak. 203 Bin öğrencimiz ile eğitim öğretime başlıyoruz. 1000 tane okulumuzda yaklaşık 20 öğrenci bir öğretmene tekabül ediyor. Tabi ki yaşanan terörün başta insanların yaşama hakkına tecavüz olduğunu hepimiz biliyoruz. Ama zararın sadece yaşama hakkıyla sınırlı kalmıyor . İnsanların eğitimine zarar veriyor, Kazançlarına zarar veriyor, ticareti engelliyor. Yani hayatın bütün unsurlarını olumsuz etkiliyor. Eğitim vesilesi ile de buraya gelen kardeşlerimize en iyi eğitimi vermek için gayret edeceğiz. Ama aynı zamanda bu terörün ortadan kalkması ve vatandaşlarımızın bulunduğu yerde eğitim de dahil bütün kamu hizmetlerini en iyi şekilde alabilmesi için de Faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Mardin İlimizde de Bölgemizde de, Ülkemizde de vatandaşlarımız bu teröre artık yeter diyor. Tavrını açıkça ortaya koydu. Başta Mardin halkı olmak üzere bütün halkımızı bir kez daha tebrik ediyorum. Teröre şiddete insanların hayatlarını olumsuz yönde etkileyecek bu tür işlere vatandaşlarımız artık yeter diyor. Dolayısıyla insanların eğitim görmesine daha kaliteli bir hayat sürmelerini engelleyen, bu faaliyetlere de pirim vermemesi gayet tabiidir. Bundan dolayı da velilerimizi tebrik ediyorum. Çeşitli baskılarla çeşitli engellemeler ile hendek kazarak başka şekillerde hayatın yönlerini de engellemeye çalışan terör örgütlerine biz elimizdeki bütün güçler ile engel olacağız. Ülkemizin, Bölgemizin Şehrimizin hayatından inşallah çıkaracağız.
Öğrenci Velisi Semra Sidar: Çocuğun okulda eğitim alması çok güzel bir şey. Her açıdan, Aile ve Öğretmenler açısından. Yani en azından bir eğitim görsün. Gelişsin büyüsün, bütün çocuklara örnek olsun. Asla okuldan da almayı düşünmüyorum. Yani Bir engel olsun diye ben kızımı göndereceğim. Sürekli de kızımı göndereceğim inşallah da böyle devam eder.
Öğrenci Velisi Nurettin Kavak: Kesinlikle, Kesinlikle Eğitim, Eğitim, Eğitim. Cehaleti yenmemiz için eğitim şart. Boykot ne demek yani neyi boykot ediyoruz. Yani biz çocuğumuzu cahil bırakmak için mi boykot edeceğiz.

Vehap Erdoğan

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın