“Terörün etkisini ortadan kaldıracağız”

  • Haberin Tarihi: 25 Ekim 2016
  • Bu haber 821 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
“Terörün etkisini ortadan kaldıracağız”

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Mardin’in Derik Belediye Başkanlığına görevlendirilen Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk, belediye hizmetleriyle terörün olumsuz etkisini tamamen ortadan kaldıracaklarını söyledi.
İçişleri Bakanlığınca KHK gereği yapılan görevlendirmenin ardından Derik Belediyesince halkın beklediği hizmetlerin eksiksiz yerine getirilmesi için hummalı bir çalışma gerçekleştiriliyor. Sokak, cadde, park, bahçe ile okullarda temizliğin yapıldığı ilçede, yol ve kaldırım yenileme çalışmaları sürüyor.
Kaymakam Safitürk, belediye hizmetlerinin en uzak köylere kadar ulaşması hedefiyle ilçeye yönelik hazırladıkları projeleri ve yürüttükleri çalışmaları anlattı.
DERİK KAYMAKAMI: (BELEDİYE BAŞKANI) FATİH SAFİTÜRK, “Derik 25 kasım 2015’te ve 19 Şubat 2016’da malesef çukur barikat eylemlerinin hedefi olmuştu, halkın üzerinde büyük bir olumsuz etkisi vardı. Biz yapacağımız planladığımız belediye faaliyetleriyle bu terörün olumsuz etkisini tamamen ortadan kaldırıp vatandaşlar için Derik’te yaşamanın bir cazibe haline gelmesi için bir ortam oluşturmaya çalışacağız.
2014 yılı düzenlemeleriyle Büyükşehir olan yerlerde tüm ilçe sınırlarına belediyenin hizmet alanına dahil edildi. Fiiliyatta da ilçe merkezlerinde belediye hizmetleri hissedilirken kırsalda bu biraz daha az hissediliyordu. Biz öncelikle kırsalda yaşayan 40 bin nüfusumuz var bunlarında dikkate alarak belediye hizmetlerinin kırsaldaki vatandaşlar tarafından da hisse dilmesini istiyoruz. Bunu her alanda yapacağız, Temizlik anlamında artık köylü vatandaşlarımızın da çöpleri düzenli bir şekilde toplanacak. bunun sistemini kuruyoruz şuan ve zamanla tüm ilçe sınırlarımızı kapsayacak şekilde temizlik hizmetlerimizi genişletmiş olacağız.Aynı şekilde diğer hizmetlerde de Köylerin okul bahçelerinin düzenlenmesinde yine köylerde yaşayan vatandaşlarımızın, belediyenin sosyal hizmetlerini yaşamasında yine aynı gayretimizi göstereceğiz. Çevre düzenlemesi olan okullarımızdan vardı. Biz sırayla başladık köylerimizden, Hem insanlara güzel bir yaşam alanı açmak istiyoruz hem de öğrencilerimizin keyifli vakit geçirecekleri bir eğlence alanları yapmak istiyoruz. Şuan da Koçyiğit Köyümüzden başladık ve okul bahçe düzenlemesini 5000 metre kare parke taşı kullanarak peyzajı tamamlamış bulunuyoruz. Temel mantığımız, felsefemiz şu Derik’te yaşayan insanların Derik’te yaşadıkları için mutlu olmalarını, Derik’te yaşamanın onlar için keyifli hale gelmesini istiyoruz. Bunun için de şöyle bir çalışmamız var. İlçe merkezinin 4 ayrı yerinde Gençlerin spor yapabileceği, çocukların eğlenebileceği, büyüklerin jimnastiklerini yapabileceği, çocuklarını gezdirebilecekleri, keyifli zaman geçirebilecekleri 4 tesisimizin projelerini tamamladık. İnşaatlarına başladık. Bunlar bittiği zaman Anneler, Babalar çocukları ile dışarıda keyifli bir vakit geçirebilecekler. Yine biliyorsunuz Derik dezavantajlı bir yer insanımızın üzerinde terörün yarattığı bir olumsuz etki var. Bunu gidermek için de, Biz okul olarak başladık. Okul velileri ile yakın turizm destinasyonlarına götürüyoruz. Onların keyifli bir gün geçirmeleri için çalışıyoruz. Bize geri dönüşleri de iyi oluyor. Yine aynı şekilde bunu yayacağız. Çocuklarımızı da bu imkânlardan istifade ettireceğiz. İnsanlar etraflarında nasıl tarihi, kültürel varlıklar olduklarını görecekler kültürel anlamda zenginleşecekler.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın