TKDK 15.Çağrı İlanı açıklandı

  • Haberin Tarihi: 8 Ekim 2015
  • Bu haber 1408 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
TKDK 15.Çağrı İlanı açıklandı

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), yatırımcıların bekledikleri 15. çağrı ilanını açıkladı.
Yapılan Çağrı İlanıyla alakalı açıklama yapan TKDK Mardin İl Koordinatörü Tahsin Aba,‘Bu çağrımızın IPARD-1 Döneminin muhtemelen son çağrı İlanı olduğunu, bu çağrıdan sonra IPARD-2 döneminin başlayacağını’ belirtti.
İl Koordinatörü Aba: “15. çağrıda Süt üreten tarımsal işletmelere yatırım (Süt hayvancılığı) ile ilgili mevcut ve yeni işletmelerin %50 – %65 hibe oranında destekleneceğini, Yerel Ürünler ve Mikro İşletmelerin Geliştirilmesi, Kırsal Turizm ve Kültür Balıkçılığının Geliştirilmesi alanındaki hem yeni hem de mevcut işletmelere %50 oranında hibe desteği verileceğini’ söyledi.
Aba, ‘Bu çağrıda küçükbaş ve büyükbaş süt hayvancılığı, mısır kurutma, pekmez üretimi, sert bisküvi üretimi gibi yerel ürün işletmeleri, el sanatları alanındaki mikro işletmeler, halı saha, pansiyon, en fazla 25 odalı konaklama tesisleri, yüzme havuzu, restoran, paintball tesisi gibi kırsal turizm alanındaki yatırımlar ile kültür balıkçılığı alanındaki projeler için 37,5 milyon Avro değerinde bir destek bütçesi olduğunu ve Mardin’in bu fondan azami şekilde faydalanması için yatırımcıları beklediklerini” belirtti.
Aba Ayrıca Çağrı ilanının Başvurularının 19.10.2015 tarihinde kabul edilmeye başlanacağını, projelerin son teslim tarihi 30.10.2015 olacağını belirtti.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın