Trafiği rahatlatacak yol 16 yıl aradan sonra açıldı

  • Haberin Tarihi: 15 Haziran 2015
  • Bu haber 882 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Artuklu Belediyesi şehir merkezine yeni bir yol kazandırdı. Artuklu Belediyesi adına Sevinç Bozan 1999 yılından bu yana trafiğe kapalı olan yolun açılması için çalışma başlattıklarını belirterek, daha önceki sistem partileri tarafından bu yolun halkın taleplerine rağmen açılmadığını söyledi.
Artuklu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, geçtiğimiz günlerde Mardin’in Artuklu ilçesine bağlı 13 Mart Mahallesinde alternatif bir yol çalışması başlattı. Belediye günlerdir sürdürdüğü çalışmaları kapsamında mahalleyle yeni bir yol kazandırdı. Daha önce trafiğe kapalı olan 2008’nci sokakta yol açma çalışmalarını başlatan belediye ekipleri bugün itibariyle yurttaşlara büyük kolaylık sağlayacak olan yolun çalışmalarına aralıksız bir şekilde çalışma yürütüyor. Mardin trafiğini bir nebze de olsa nefes aldıracak olan yol 10 metre genişliğinde 400 metre uzunluğunda olması plânlandı. Yolun kısa bir süre içerisinde tamamlanmasından sonra yolda kilitli parke taşı döşemelerine başlanacak. İmarda yol olarak görülen ancak hiçbir zaman açılmayan cadde 1999 yılından bu yana ilk kez trafiğe açılacak.
Belediye ekiplerinin yol açma çalışmalarını yerinde denetleyen Sevinç Bozan’a meclis üyeleri Hüseyin Doğan ve Esat Ceylan ile Fen İşleri Müdürü İsmail Uğurlu eşlik etti. Açılan yol hakkında bilgi alan ve denetimlerini tamamlayan Bozan yeni açtıkları yolun Mardin halkına ve trafiğine yeni bir soluk katacağını söyledi. Bozan, şu an belediye ekiplerinin yolda genişleme ve düzeltme çalışmalarını sürdürdüğünü belirterek, daha sonra yolu kilitli parke taşı ile döşemeye başlayacaklarını söyledi.
Konuyla alakalı açıklama yapan Bozan şunları söyledi; “Artuklu Belediyesi olarak açtığımız yol daha önce sistem partileri tarafından 1999 yılından itibaren kapatılmıştı. Halkın başvuruları olmuştu ama bir türlü açılamayan bir yoldu. Halkımızın gerçekten bu yola ihtiyacı vardı. Ulaşımı kolaylaştırması açısından çok ciddi talep vardı. Bu yönlü bir çalışmamız oldu. Şu an çalışmalarımıza başladık. Bazı itirazlar da oldu, itirazlar da taleplerini daha önceki belediye üzerinden kabul ettirmiş kişilerdi. Ama biz halkçı bir belediyeyiz. Halkın isteği, talebi, ihtiyacı hangisi ise o doğrultuda çalışmalarımız devam etmekte. Bu yol Mardin’in adeta kanserleşen yol sorununa bir çözüm olacağını düşündüğümüz bir yol. Bu yolu hükümet konağına kadar tek yönlü olarak uygulamaya geçecek. Çok ciddi bir ferahlama olacaktır trafikte.”

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın