TÜGVA Mardin Kudüs İçin Okullarda

  • Haberin Tarihi: 26 Eylül 2019
  • Bu haber 1305 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
TÜGVA Mardin Kudüs İçin Okullarda

Kısa süre önce İl Temsilciliğine Muhyettin Ertaş’ın geldiği Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Mardin İl Temsilciliği, Mardin’deki ortaokul ve liselerde ilk kıblemiz Mescid-i Aksa ve Kudüs konusunda bilgilendirme amaçlı toplantılara başladı.

TÜGVA Mardin İl Temsilcisi Muhyettin Ertaş “ilk kıblemiz Mescid-i Aksa ve Kudüs biz Müslümanlar için çok kutsal mekanlar. Gençlerimizin de bu kutsal alanlar hakkında bilgi sahibi olması, bizim için neden önemli olduğunu kavraması, orada İsrail devleti tarafından yapılan zulmün daha iyi anlaşılması için Mardin geneli ortaokul ve liselerde bilgilendirme toplantılarımıza başladık” dedi.

Ertaş, bu çalışmaların sadece bilgilendirme toplantıları ile kalmayacağını, öğrencilere yönelik okullarda çalışmalar tamamlandıktan sonra, Kudüs ve Mescid-i Aksa konusunda vatandaşlara açık olacak ve binlerce kişinin ziyaret etmesinin beklendiği ‘Kudüs Fuarı’ düzenleneceğini, fuarda Kudüs alanında çeşitli etkinliklerin, söyleşi, konser, konferansların olacağını, bu sayede daha geniş kitlelere Kudüs’ün anlatılacağını ifade etti.

TÜGVA Mardin’in yapacağı çalışmalara destek bekleyen Ertaş, “yaklaşık 40 kişiyle okullarımızda bu çalışmalara başladık, bu hayırlı çalışmaya hem genç kardeşlerimizin, hem ailelerimizin, hem de diğer STK’ların destek olmalarını bekliyorum. Ayrıca yapacağımız bu çalışmanın dışında kurslar, okullarda bağımlılıkla mücadele konusunda bilgilendirme seminerleri, geziler, konserler gibi çok fazla etkinlik gerçekleştireceğiz. Topluma faydalı çalışmalar yapmak isteyen gençlerimizi bu etkinliklerde görev alması için TÜGVA ailesine davet ediyorum” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın