Türk mühendislerden etkilenerek Müslüman oldu

  • Haberin Tarihi: 16 Nisan 2015
  • Bu haber 989 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Türk mühendislerden etkilenerek Müslüman oldu

Filipinli inşaat Mühendisi JR.Sevilla, tanıştığı Türk mühendislerden etkilenerek Müslüman olup Ahmed ismini aldı.

Amman’da Türk bir şirketin yapımını üstlendiği havaalanında Müslüman mühendislerle çalışan Ahmed onların yaşam tarzından etkilenerek Müslüman oldu.
Mardin’e İslam’ı seçen Ahmed hidayeti ile ilgili şunları söyledi ;“2012 yılında yaşanan deprem felaketinde ülkesine sadece Müslümanlarının yardım ettiğini gördük. Her başımıza musibet geldiğinde yanımızda hep Müslümanları gördük. Bu durum bende derin izler bıraktı. Bunun üzerine İslam hakkında bazı araştırmalar yapmaya başladım. Bu arada da Amman’da bir Türk şirketinde yapımına başlanan havaalanında iş buldum. Çalışma ortamı içerisinde Müslüman kardeşlerimin davranış ve tutumlarını görünce Müslümanlığa olan ilgim daha da arttı. Ve Allah bana hidayeti nasip etti.”
Mardin İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun Ahmed’in Müslümanlığı seçmesinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek İslam’ın evrensel mesajının bütün insanlık ailesine ulaşması ve İslam’ın barış ve merhamet ikliminin bütün dünyayı kuşatması için herkese önemli görevler düştüğünü kaydetti.
Daha sonra İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun, Ahmed’e Diyanet İşleri Başkanlığının hazırladığı hat sanatıyla yazılmış, içinde bir ayet ve hadisin yazılı tablo, İngilizce mealli Kur’an-ı Kerim ve çeşitli kitaplar hediye etti.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın