Tutaşı, “Vatandaşlarımız yeni ve modern sosyal alanlara kavuşacak”

  • Haberin Tarihi: 2 Mayıs 2019
  • Bu haber 617 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Tutaşı, “Vatandaşlarımız yeni ve modern sosyal alanlara kavuşacak”

Artuklu Belediyesi ilçede yeni projelerin başlaması için çalışmalarına hız verdi.

Artuklu’nun sorunlarını bilen ve çözmek için çaba veren Belediye, yeni sosyal alanların olması için de yer belirleme çalışmaları sürüyor.
Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı ilçede park çalışmalarına önem vereceklerini belirterek, “Vatandaşlarımız yeni ve modern parklar ile sosyal alanlara kavuşacak” dedi.
Başkan Tutaşı, “Göreve gelmemizin üzerinden henüz bir ay geçmesine rağmen biz tüm ekibimizle sahada çalışıyoruz. İlçemizin beklentilerini biliyor bu konuda hedeflerimizi belirliyoruz. Sorunların bitmesi adına da aktif bir çalışma sergiliyoruz. Bunun yanında ilçemizin her bölgesine yakışan projeler için fizibilite çalışmalarına devam ediyoruz. Önem verdiğimiz çalışmaların içinde parklar ve yeni sosyal alanlar da gelmektedir”
Tutaşı, “İlçemizde çocuk ve genç nüfusu fazla olarak dikkat çekmektedir. Bu nedenle evlatlarımızın daha çok sosyal donatılara sahip olmasın istiyoruz. Bu sayede teknolojiye ve televizyona bağlı bir neslin yerine daha sosyal olan bireylerin ortaya çıkmasını istiyoruz. Ayrıca ailelerinde sağlıklı yaşama teşvik edilmesi için spor gruplarını da parklarımıza monte etmeyi hedefliyoruz. Şu an yer belirleme çalışmaları sürüyor. Mevcut parklarımızın da yenilenmesi ve modernize edilmesi için çalışmalarımız var. Çocuk dostu bir Belediye anlayışıyla çalışmalarımız devam edecek” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın