Ücretsiz kurslarla yüzlerce genci üniversiteli yaptı

  • Haberin Tarihi: 21 Aralık 2015
  • Bu haber 1083 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Ücretsiz kurslarla yüzlerce genci üniversiteli yaptı

Kızıltepe ilçesinde resim öğretmeni Hurşit Aydoğan, 22 yıldır Halk Eğitim Merkezi (HEM) bünyesinde ve özelde açtığı ücretsiz resim kurslarıyla yaklaşık 300 öğrenciyi üniversiteye kazandırdı.

Kızıltepe’de resim öğretmenliği yapan Aydoğan, 1993 yılından bu yana öğrencileri ücretsiz verdiği kurslarla özel yetenek sınavlarına hazırlıyor.

Aydoğan, HEM bünyesinde ve özelde açtığı ücretsiz resim kurslarıyla yaklaşık 300 öğrencinin çeşitli üniversitelerin resim bölümlerinde okuma imkanına kavuşmasına vesile oldu.

Aydoğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 1993 yılında üniversiteyi kazandığını, birinci sınıfı bitirdikten sonra ilk yaz tatilinde yeteneklerini diğer gençlerle paylaşmak için kurs açtığını söyledi.

İlk olarak açtığı kursta 8 öğrenci bulunduğunu, bu öğrencilerin tamamının yetenek sınavını geçerek üniversiteye girmeye hak kazandığını anlatan Aydoğan, bu kazanan öğrencilerle beraber ilçede resim sanatına yoğun ilgi olmaya başladığını belirtti.

Aydoğan, gençlerin kursa başvurmaya başladığını dile getirerek, şöyle devam etti:

“Açtığımız kurslarda 300 civarında öğrencimiz üniversiteyi kazanmış ve şu anda 150 civarında arkadaşımız milli eğitim camiasında resim öğretmeni olarak görev yapıyor. Amacım, resim konusunda yetenekli olan öğrencileri üniversiteye kazandırmak. Öğrencileri eğitip hedeflerine ulaştırmaktır.”

Kendisinin de Diyarbakır’da bir kafede tesadüfen bir resim kursu gördüğünü ve oradaki değerli hocalar sayesinde yeteneğini geliştirerek üniversiteyi kazandığını aktaran Aydoğan, başarılı gençlere rehberlik etmenin gururunu yaşadığını, gençlerin başarılı olmaları için çok gayretli olmaları gerektiğini kaydetti.

HEM Müdürü Mehmet Hadi Gökdemir ise gençlerin önünü açmak, sosyal, kültürel ve mesleki olarak onları eğitmek için bir çok kurs açtıklarını, Aydoğan’ın merkeze gelmesiyle resim kursuna talebin arttığını belirtti.

Gökdemir, “Hurşit Aydoğan, daha önce birçok kişiye üniversite yolu açmış. İnşallah hedefimiz, bundan sonra da gençlerimize üniversite kazandırmak. Merkez olarak bu konuda gençlere destek veriyoruz” diye konuştu.

Resim kursuna devam eden Derya Aslan da resim konusunda yetenekli olduğunu, bunu Aydoğan’dan gördüğü kurs ile daha da geliştirmek istediğini bildirdi.

Resim öğretmeni olmak istediğini dile getiren Seher Oral, kurs hocası Aydoğan’ın verdiği eğitimle yeteneğini geliştirmek istediğini aktardı.

Celil İmir de Akdeniz Üniversitesinin resim bölümünü kazanmak istediğini, bu hedefe ulaşmak için kursa geldiğini belirterek, “Hurşit Aydoğan, kesinlikle çok büyük bir öğretmen. Eğitimi sağlam temellere dayanıyor. 22 yıldır bu meslekte. Tecrübelerine güveniyoruz, o yüzden memnunuz” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın