“Uzaktan eğitim”le ilk ders heyecanı

 • Haberin Tarihi: 23 Mart 2020
 • Bu haber 231 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
“Uzaktan eğitim”le ilk ders heyecanı

Milli Eğitim Bakanlığınca, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) yayılmasını engellemek amacıyla eğitime verilen 1 haftalık aranın sona ermesi ile uzaktan eğitim süreci başladı.
Mardin’de de ilk, ortaokul ve lisede okuyan binlerce öğrenci, sabah erken saatte bilgisayar ve televizyonların karşısına geçerek TRT-EBA TV ve Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden ilk derse katılmanın heyecanını yaşadı.
İlk ders heyecanının yaşandığı Mardin’de evde çocukları için okul ortamı oluşturan aileler, televizyon karşısına masa ve sandalye kurarak öğrencilerin rahat bir şekilde ders işlemesini sağladı.
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un konuşmasını izleyen, tavsiyelerini dinleyen öğrenciler daha sonra derse başladı.
Evde eğitim, öğrenciler kadar velileri de memnun etti.

 • “Milli Eğitim Bakanımıza teşekkür ediyoruz”
  Mardin’de lise öğrencisi Cemil Sincar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, virüs salgınından korunmak için evden çıkmadıklarını dile getirerek, dersleri de evde işlediklerini aktardı.
  “Milli Eğitim Bakanımıza bizi unutmadığı için teşekkür ediyoruz. Evde ders yapmak güzel bir duygu.” diyen Sincar, okulu da çok özlediklerini belirtti.
  Sincar, sağlıklarını korumak için evde eğitim göreceklerini kaydetti.
  Veli İsmail Sincar da sağlığın her şeyden önemli olduğunu belirterek, “Allah devletimizden razı olsun. Çocuklarımız uzaktan eğitimle eksiklerini tamamlayabilecekler. Hem sağlık açısından hem eğitim açısından bizi eksik bırakmadılar. Gerekli adımlar atılıyor.” diye konuştu.
  Nusaybin ilçesinde yaşayan Yıldırım İlkokulu 1. sınıf öğrencisi Mustafa Altunkaynak, evinde ilk dersi takip etti.
  Koronavirüs nedeniyle okulların tatil edildiğini ifade eden Altunkaynak, “Bugün de televizyondan derslerimi görüyorum.” diye konuştu.
  Altunkaynak, okulunu, öğretmenlerini ve arkadaşlarını çok özlediğini belirtti.
Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın