Vali Demirtaş, Artuklu ve Nusaybin’de incelemelerde bulundu

  • Haberin Tarihi: 24 Ağustos 2020
  • Bu haber 889 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Vali Demirtaş, Artuklu ve Nusaybin’de incelemelerde bulundu

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, Artuklu ilçesinde inceleme yaptı.
Vali Demirtaş, beraberindeki Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen ve Fen İşleri Daire Başkanı Cebrail Aslan ile Artuklu ilçesinde yapılması planlanan Millet Bahçesi ve Güneş Enerjisi Elektrik Üretim Tesisi projeleri için farklı noktalarda arazi tespit çalışmaları yaparak yetkililerden bilgi aldı.
Daha sonra Büyükşehir Belediyesi Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi ve ilçede faaliyet gösteren özel bir doğal kaynak su tesisini ziyaret eden Demirtaş, ilgililerden bilgi aldı.


Valisi Demirtaş Nusaybin’de incelemelerde bulundu
Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, Nusaybin’de incelemede bulundu.
Nusaybin İlçe Jandarma Komando Taburuna gelen Demirtaş, Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Emrullah Temizkan tarafından karşılandı.
AK Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya ve Mardin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen ile birlikte ilçede yapılacak Tekstil Kent Projesi arazisinde incelemelerde bulunan Demirtaş, daha sonra Nusaybin Belediyesi ile DİKA işbirliğiyle yapılan Nusaybin Belediyesi Spor Kompleksin-de incelemede bulundu.
Midyat Yolu Caddesi, Hastane Köprüsü ve tarihi Nusaybin Çarşısını ziyaret eden Demirtaş, çarşı projesi hakkında ilgililerden bilgi aldı.
Demirtaş, UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi’nde yer alan İnanç Parkı ziyaretinin ardından esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın