Vali Koçak göçmen misafirleri kabul etti

  • Haberin Tarihi: 21 Aralık 2015
  • Bu haber 780 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Vali Koçak göçmen misafirleri kabul etti

Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak, 18 Aralık “Uluslararası Göçmenler Günü” dolayısıyla Mardin’de yaşayan aralarında Suriye, Mısır, Senegallilerden oluşan yabancı uyruklu öğrencileri ve geçici koruma kapsamında bulunan göçmen misafirleri, İl Göç İdaresi Müdür Vekili Aziz Altınterin ve İl Göç Uzman Yardımcıları ile kabul etti. Vali Koçak, Tarihi Valilik makamında bir araya geldiği yabancı uyruklu misafirlerini ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek; 18 Aralık münasebetiyle yaşadıkları memleketlerden başka yerlere göç eden kişilerin ve ailelerinin haklarının korunması ve onların yaşam standartlarının iyileştirilmesi amacıyla daima yanlarında olduklarını ifade etti.
Ülke geneli ve ilimiz özelinde Suriyelilere karşı 2011 yılından bugüne ensar duruş sergilenerek göçmen kardeşlerimize kucak açılmıştır diyen Vali Koçak sözlerine şöyle devam etti: “Mardinli hemşerilerimiz 2011 yılından bu yana bir ensar duruşu sergileyerek, komşumuz Suriye’de yaşanan iç savaştan kaçan insanlara kucaklarını açmış, sağlıktan eğitime, barınma ve sosyal desteğe kadar her alanda hayır hizmetlerinde yarışarak, tüm insanlığa örnek bir ev sahipliği sergilemişlerdir. İnanıyorum ki Suriyeli misafirlerimiz de en kısa sürede ülkelerindeki bu iç savaş halinin sona ermesiyle yurtlarına dönerek; ülkelerinin demokrasi, kalkınma ve refahına hizmet edeceklerdir. 18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü’nün, tüm dünyada göç ve göçün önlenmesi konusunda farkındalık ve duyarlığın artmasına vesile olmasını temenni eder, Bu vesile ile dünyanın her yerinde ana vatanından kopup çeşitli sebeplerle başka memleketlere göç etmek zorunda kalmış bütün göçmenlerin Dünya Göçmenler Günü’nü içtenlikle kutluyorum”.
Samimi bir sohbet içerisinde geçen görüşmeden duydukları memnuniyeti dile getiren misafirler, Vali Koçak’a gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ettiler.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın