Vali Koçak: Teröristler ya adalete teslim olacak yada öleceklerdir

  • Haberin Tarihi: 11 Kasım 2015
  • Bu haber 853 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Vali Koçak: Teröristler ya adalete teslim olacak yada öleceklerdir

Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak, Mardin Emniyet Müdürlüğü Bahçesinde Kızılaya kan verdiği sırada yaptığı açıklamada Terör Örgütü Mensuplarına çağrıda bulundu.
Vali Koçak yaptığı açıklamada Terör eylemi gerçekleştiren şahıslara çağrıda bulunarak, İnsanlığa faydalı olmak için Teslim olmaları gerektiğini söyledi.
Mardin İl Emniyet Müdürlüğü Bahçesinde Toplum Destekli Polis Memurları ve Kızılay Ekiplerinin ortak yaptığı kan bağışlama programında, Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak İle beraber Mardin Emniyet Müdürü Lütfullah Uğur Pekcan, Mardin İl Jandarma Alay Komutanı Alaaddin Karsavuran Ve Polis Memurları kan bağışladı.
Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak: “Emniyet personelimiz ile beraber Kızılay’a kan bağışı yaptık. Kızılay’a kan bağışlamak bütün insanlığa kan bağışı yapmak anlamına gelir. Kızılay’ı sadece Türkiye’de değil, Türkiye’nin dışında kimin ihtiyacı varsa aynı Devletimiz, Milletimiz gibi oraya koşup gerek kan, gerekse diğer alanlarda yardımlarını yapıyor. Dolayısıyla Kızılay’a kan vermek Kızılay’a kan bağışı yapmak bütün insanlığa kan bağışı yapmak anlamına düşüyor. Aynı zamanda kan vermek insan sağlığı açısından da önemli bir iş. Kan hem böyle zamanlarda verilmeli hem de normal zamanlarda verilmeli. Çünkü ne zaman nerede kana ihtiyaç olacağını bilemiyoruz. Son zamanlarda meydana gelen olaylar ile alakalı çokça açıklamalar yaptım. Bu gün de sabah 06.50 civarında meydana gelen hain saldırı, bir askerimizin yaralanmasına, bir vatandaşımızın hayatını kaybetmesine sebep oldu. Gene haince yapılan bir saldırı. Araca konulmuş bir bomba veya aracın bomba yüklenmesi sonucu oradan geçen zırhlı aracımız hedef alınarak yapılmış bir eylem. Bu hain saldırıları yapanların sonu yok arkadaşlar ben bir daha söylüyorum bunu yapmaları başarılı olacakları anlamına gelmez, bunu yapmaları hayatta kalacakları anlamına gelmez. Bunu yapanlar ya adalete teslim olacaklar, yada ölecekler arkadaşlar. Hep söylüyorum, biran önce hem kendi hayatlarını kurtarmak, insan gibi yaşamak, insanlığa dönmek hem de insanlığa faydalı olabilmek için bir an önce gelip teslim olsunlar. Bu teröristler kandırılmışlar beyinleri yıkanmış” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın