Vali Koçak’tan Nusaybin açıklaması

  • Haberin Tarihi: 2 Ekim 2015
  • Bu haber 839 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Vali Koçak’tan Nusaybin açıklaması

Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak, Valilik binası Makamında düzenlenen basın açıklamasında Nusaybin ilçesinde ilan edilen sokağa çıkma yasağı hakkında gazetecilere bilgi verdi.
Vali Koçak Gerçekleştirdiği basın açıklamasında Nusaybin ilçesinde sokağa çıkma yasağı süresince İlçede yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Vali Koçak orada kazılan hendeklerin sadece insanların hayatlarını etkilemediğini, insanların her alanda mağdur edildiğini aktardı.
Koçak ayrıca Nusaybin halkının Teröristleri ilçeden temizlememiz için çağrı ve taleplerini olduğunu belirtti.
Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak, “Yine bildiğiniz gibi bugün 19’dan itibaren Nusaybin ilçemizin merkezinde de Kamu düzenini sağlamak, orada kazılan hendekler, içine konulan patlayıcıları ortadan kaldırarak vatandaşımızın en temel hakkı olan yaşama hakkını başta ihlal eden, ayrıca bütün hürriyetlerinden mahrum eden orada yerleşmiş terör unsurlarını temizlemek üzere, bir faaliyet gerçekleştireceğiz. Bu faaliyetlerin vatandaşımıza, zarar vermeden, en az zararla götürecek şekilde 19’dan itibaren de bir sokağa çıkma yasağını da ilan etmiş olduk. Dolayısıyla şuanda Nusaybin ilçemizin merkezi, merkez mahalleleri ve ayrıcaa kırsalda alan 4 mahallemizde de ikinci bir duyuruya kadar devam edecek. Hepinizin de bildiği gibi Nusaybinde çeşitli ziyaretler gerçekleştiriyorum. Bulunduğum ziyaretlerde vatandaşımız, Kazılan hendeklerden Teröristlerin kendilerine reva görülen muameleden çok şikayet ettiler. Orada kazılan hendekler sadece insanların hayatlarını etkilemiyor. Onların Konut dokunulmazlıklarını ihlal eden faliyetlerlede birleştirildiğinde artık dayanılmaz hale geliyor. İnsanların mahrumiyetlerini ihlal eden En temel kamu hizmetlerine erişmelerini engelleyerek hayatlarını çekilmez hale getiren bu terörist unsurları, bir an önce ortadan kaldırmak için ve kamu düzeninin yeniden tesisi için bu faaliyeti gerçekleştiriyoruz. Bu Faaliyetin sonucunda ve devamında sizlere bilahare gene bilgi vereceğiz. Ancak başlamadan önce şunu söylemem gerekir ki biz bu faaliyetleri yürütürken, vatandaşımızın huzuru, güvenliği ve esenliği için gerçekleştiriyoruz bu devletin en temel hakları arasında ve bunu sağlamak üzere gerçekleştiriyoruz. Bunun daha iyi bir düzeye ulaması için Yani düzenin daha iyi bir seviyeye ulaşması için yapılan bu faaliyetlere vatandaşımızın da uzun zamandır siz de biliyorsunuz ben de biliyorum. Bu teröristlerden bir an önce şehrimizin, Nusaybin ilçemizin temizlenmesi için vatandaşlarımızın talepleri var. İnşallah en kısa sürede bunu gerçekleştirip vatandaşımızı esenliğe ulaştıracağız. Tabi sokağa çıkma yasağı Elektrik kesintisi su kesintisi ve diğer hizmetlerin verilmemesi anlamına gelmiyor. Elektrik kesintisi yapmayacağız. Biraz önce arkadaşlarım haber verdiler su kesintisi yapılmış. Talimat verdim Marsu yetkilileri ile irtibat sağlanıp biran önce suyun verilmesini temin edecekler. Bu süre içerisinde çalışacak fırınları, eczaneleri belirledik hastanemizi güçlendirdik, 112 Hizmetlerini orada güçlendirdik.Hem sağlık hizmetlerine hamde diğer kamu hizmetlerine erişme konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamama-ları için gerekli bütün tedbirleri aldık.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın