Vali Taşkesen’den 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü mesajı

  • Haberin Tarihi: 9 Ocak 2015
  • Bu haber 1027 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Vali Taşkesen’den 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü mesajı

Mardin Valisi Mustafa Taşkesen, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü İle İlgili Kutlama Mesajı yayımladı.

Vali Taşkesen Yayımladığı mesajında, “10 Ocak, basın çalışanlarına, ekonomik ve sosyal haklar sağlayan 212 sayılı Kanunun yürürlüğe girdiği 1961 tarihinden bu yana Ülkemizde “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kutlanmaktadır.
Halkın çıkarlarını savunan ve kamuoyu oluşturan basın, katılımcı ve çağdaş demokrasi için vazgeçilmez konuma sahiptir.
Olayları, ilkeli yayıncılık anlayışının bir gereği olarak tarafsız, doğru, objektif, özel hayata ve kişilik haklarına saygı çerçevesinde, halkın gözü, kulağı ve sesi olarak halka aktarmak, basının başlıca görevi; doğru ve zamanında bilgi almak da vatandaşın en doğal hakkıdır. Bu nedenle toplumun bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi yolunda önemli bir görevi ifa eden basın mensuplarının çalışma koşullarını kolaylaştırmak hepimizin görevidir.
Gücünü kamudan, kamunun çıkarlarını savunmaktan alan basın, meslek ilkeleri ışığında halkı doğru ve tarafsız bilgilendirme misyonunu yerine getirmediği takdirde kendi kendini inkar etmiş olacağı gibi güç kaynağını da kendi elleriyle kesecektir. Bu anlamda ilkeli ve objektif görev yapmaları hayati öneme sahiptir.
Bu düşüncelerle, kamuoyuna haber ve bilgi akışını sağlamak için, gece gündüz demeden görevini sorumlu gazetecilik anlayışı içerisinde zor şartlar altında başarıyla yerine getirmeye çalışan tüm basın mensuplarımızın “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nü kutluyor, sağlık ve mutluluk temenni ediyorum”.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın