Valilikten bombalı saldırı açıklaması

  • Haberin Tarihi: 3 Aralık 2015
  • Bu haber 848 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Valilikten bombalı saldırı açıklaması

Mardin Valiliği, askeri servis otobüsünün geçişi sırasında terör örgütü PKK mensuplarınca yoldaki çöp konteynerine yerleştirilen patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu 1 askerin şehit olduğunu, 5 asker, 2 sivil personel ile bir vatandaşın yaralandığını bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamada, Artuklu’da askeri personeli taşıyan servis aracına, terör örgütü mensuplarınca daha önceden yola döşenen el yapımı patlayıcı ile saldırıya ilişkin açıklama yaptı.

Açıklamada, “Artuklu ilçemiz Kayacan Mahallesi Midyat yolunda, yol kenarında bulunan çöp konteynerı içerisine bölücü terör örgütü mensuplarınca yerleştirilen patlayıcı madde askeri personelimizi taşıyan servis aracının geçişi esnasında kablolu düzenek ile patlatılmıştır. Bu menfur saldırıda; 5 askerimiz, 2 sivil personel ve 1 vatandaşımız yaralanmıştır. Yaralıların süratle hastanelere intikali sağlanmıştır. 1 askerimiz yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Diğer yaralılarımızın hayati tehlikesi bulunmamakta olup, tedavileri devam etmektedir” bilgisine yer verilerek, şunlar kaydedildi:

“Alçakça ve haince gerçekleştirilen, bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur saldırıda hayatını kaybeden şehidimize Cenabı Allah’tan rahmet, şehidimizin değerli ailesine, yakınlarına ve aziz milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı askerlerimize ve vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.”

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın