Vatandaşlar Stand-up gösterisiyle stres attı

  • Haberin Tarihi: 14 Kasım 2015
  • Bu haber 1025 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Vatandaşlar Stand-up gösterisiyle stres attı

Mimari, etnografik, arkeolojik, tarihi ve görsel değerleri ile birçok dili ve dini bünyesinde bulunduran güneydoğunun şiirsel kenti Mardin’de hayat normale dönüyor.
26. Dönem Milletvekili seçimlerinden önce hayatın adeta durma noktasına geldiği Mardin ilinde seçimlerin bitmesiyle beraber güven ve huzur ortamı tekrar canlanmaya başladı.
İl genelinde, sosyal aktiviteler çoğalmaya başladı. Bu kapsamda Komedyen Atalay Demirci’in stand-up gösterisi büyük ilgi gördü.
Mardin artuklu Üniversitesi, Atatürk Kültür Merkezini dolduran Mardin’li vatandaşlar gönüllerince eğlendi, güldü.
Mardin’li vatandaşlar da ilin olumsuzluklar ile değil bu tür sanat kültür organizasyonlar ile anılmasını istedi.
Komedyen Atalay Demirci, “Mardin geçen geldi-ğimde salon yine dolmuştu çok keyifli bir gösteri olmuştu. Bende gerçekten çok keyifli olduğu için seneye yeni gösteride ilk Mardin’e geleceğiz demiştim ve bu sözümüzü de tuttuk. Bugün yine salon doldu. Herkes fotoğraf çekimini bekliyor. Burada çok samimi çok sıcak bir seyirci var. Herhalde böyle 3-4 ayda bir Mardin’e geleceğiz gibi görünüyor. Memleketimizin her tarafı bizim memleketimiz. Orada yaşayan insanlar da bizim insanımız. Burada gerçekten o kadar güzel bir seyirci vardı ki, o kadar güzel karşıladılar ve kucakladılar ki kucaklanmaya hasret kalanlar gelsin de kucaklanmak ne demek öğrensin diyorum. Kendi yaşadığım duygulardan hareketle gerçekten bizde bunu seneler evvel ilk Doğu turnesinde yaşadık. O kadar güzel misafirperverlik o kadar samimi bir insaniyet varki burada yaşamak lazım” dedi.
Mardin Sanat Tiyatrosu Derneği Başkanı Mehmet Veysi Bora, “ Genel seçimler ve benzeri olayların sebebiyle bölgede kültür sanat sezonunu gecikti. Bugüne nasip oldu,13 Kasım da başladık. Bu süreçte tabi bölgede Mardin’in turizm potansiyelinin hakettiği duruma hala gelmemesinde yaşanan sosyal sebeple gündeme gelmesinden çok özellikle kültür ve sanatın anılmasıyla istiyoruz. İnsanların buraya gelerek Mardin’i tarihi ve kültürüyle sanatıyla eğlencesiyle bir arada yaşamaya davet ediyoruz herkesi” dedi.
Vatandaş Beşir Ulusoy, “Bu gösteri Mardin için hem bizler için çok ilginç bir gösteri oldu. Moral açısından mesaj anlamında da çok iyi gösteri oldu. İşin ilginç tarafı bu kadar kalabalık beklemiyorduk. Çok şaşırtıcı oldu. Ama hoş güzel bir gösteri oldu” dedi.
Vatandaş Sevgi Karaca, “Mardin halkı olarak zaten beklediğimiz bir performanstı bu. Çok tebrik ediyoruz, stand-up gerçekten çok zor bir gösteri. İnsanları güldürmek çok zordur, ağlatmak çok kolaydır. Atalay demirci bunu başardı hepimizi güldürdü. Çünkü Ülkece çok üzücü sorunlar yaşadık, çok üzücü problemler yaşadık. Halk olarak çok rahatladık biz” dedi.

Vehap Erdoğan

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın