Vatandaşlardan Dubalara tepki

  • Haberin Tarihi: 14 Haziran 2020
  • Bu haber 519 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Vatandaşlardan Dubalara tepki

Mardin Artuklu ilçesinde belediyenin  birinci caddeye araçların kaldırıma park etmelerinin önüne geçmek için eski dubaları sökerek yerine yeni dubaları gören vatandaşlar “Bu kadarına da pes” diyerek büyük tepki gösterdi.

Kaldırıma monte edilen yeni dubalarla kimi vatandaş elbisesini yırttı, kimisi de bacağını yaraladı.

Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından Mardin birinci caddedeki kaldırımlara demir dubalar yerleştirilmişti.  Kısa bir süre önce bu dubalar kaldırıldı yerine betondan dubalar yerleştirilince vatandaşın tepkisine yol açtı.

Yeni monte edilen beton dubaların deniz kenarındaki marinalarda kullanıldığını ve hiç şık durmadığını ifade eden vatandaşlar gazetemiz bürosunu telefonla arayarak bu konunun gündeme gelmesini istediler. Mardinli Vatandaşlar, “Bu yeni dubalar ancak deniz kenarlarında balıkçı teknelerinin bağlamasında kullanılan dubalardır. Mardin tarihi bir şehir ve turistlerin gözde şehirlerinden biri. Çok daha estetik ve kullanışlı dubalar varken, bula bula bu dubalar mı layık görüldü. Bu şehir sahipsiz mi? Bu memlekette şehir planlayıcıları yok mu Allah aşkına. Bu güzelim şehir görüntüsü ancak bu kadar berbat edilebilir. Lütfen bu uyarımızı yetkililere duyurun. Sesimizi duysunlar. Bizlerde CİMER dahil tüm yetkili kurumlara şikayetimizi bildirecez.  Bu israflarla nereye varacaz. Yayalara daha farklı şeyler yapılamaz mı? Kaldırımlar direklerle dolu, kaldırım ortalarında yaya yolu demeye bin şahit ister. Zabıta, polis kaldırım ve engelli rampalarına daha çok önem göstersin olmaz mı? Şehrin içinde gezen bir çok polis ve zabıta aracı hiç mi görmüyorlar bunları?” Şeklinde tepki gösterdiler.

Mardin Kasım Tuğmaner Camii imamı Kadri Avuka ise yoldan geçerken dubaların keskin kenarları yüzünden bacağını yaraladığını ifade ederek, böyle hizmet anlayışının kabul edilemez olduğunu ifade etti.

İmam Avuka, “Camimizin önünde zaten kaldırım cebi var, bu cebi de bu dubalarla  ördüler, Allah aşkına bu memlekete hizmet yaparken vatandaş hiç mi göz önünde bulundurulmuyor. Bu dubaların dört tarafı bıçak gibi keskin. Bakın bacağım ne hale geldi. Geçenlerde burada bir bayan geçerken bacağını kırdığını söylediler. Böyle hizmet anlayışı olur mu? Memleketin kaderi birkaç kişinin elinde olmamalı.” Şeklinde tepkisini gösterdi.

Yoldan geçen vatandaşlar da dubalara tepki göstererek, bu dubaların tarihi kente hiç yakışmadığını bunların gemi ve teknelerin bağlanması için dubalar olduğunu   ve acilen değiştirilmesi gerektiğini bu yoldan yaşlı ve çocukların yanı sıra engelli vatandaşlar da geçtiğini belirterek yetkilileri bu konuda biraz daha hassas davranmalarını  ifade ettiler.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın