Vatandaşların duyarlılığı faciayı önledi

  • Haberin Tarihi: 22 Eylül 2015
  • Bu haber 991 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Vatandaşların duyarlılığı faciayı önledi

patlama (1)Mardin’de TOKİ evlerinin bulunduğu Nur Mahallesinde, Polis servislerinin geçeceği güzergaha bırakılan çalıntı araç içerisindeki 200 Kg’lık bomba patlatıldı.

Gece saat 23 sıralarında Nusaybin ilçesinden getirildiği belirtilen çalıntı araç içerisindeki 200 Kg’lık patlayıcı polis servislerinin geçiş güzergahına bırakıldı.

Durumdan şüphelenen vatandaşların durumu polise ihbar etmesi sonucu olay yerine çok sayıda polis ve ambulans takviye edildi.

Polis ekipleri çevre bloklarda bulunan tüm vatandaşları tahliye etti. Bomba imha ekiplerinin kontrollü bir şekilde patlatmasına rağmen araç büyük bir tahribata yol açtı.

Patlama sonunda Araç motoru ve parçaları yüzlerce metre uzağa fırladı.

Çevre binalarda bulunan tüm camlar kırıldı, Bazı dairelerde ise yer yer çatlaklar görülürken araçtan fırlayan parçalar duvarlara isabet etti.

Tahrip olan evlerine giremeyen vatandaşlar geceyi sokakta geçirdi.

Vatandaşlardan Onur Çimen: Olay saat 11 sularında oldu. Range Rover marka bir araç geldi 4 kişiydiler galiba. 11 sularında araba terk edildi sonra gittiler. Plisler hemen devreye geçti zaten. Bomba imha ekipleri geldi olay böyle oldu. Evler polis tarafından boşaltıldı. saat 3 Sularında, ondan sonra bomba imha ekipleri geldi. Geldiklerinden sonra bomba patlatıldı. Zaten evler görmüş olduğunuz gibi zarar görmüş durumda. Dışarda yattılar hepsi zaten. Şuan hepsi dışarda yatıyorlar, evlerin hepsi zarar görmüş.

Vehap Erdoğan

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın