Velilerden ”Onarılmayan Işık” Tepkisi

  • Haberin Tarihi: 12 Kasım 2015
  • Bu haber 845 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Velilerden ”Onarılmayan Işık” Tepkisi

Mardin’de Devlet Hastanesi yolu üzerinde 17 Eylül gecesi yaşanan trafik kazasında 4 kişinin ölümüyle sonuçlanan kazada trafik ışıkları hâlâ yapılmadı.
Elektrik panosunun söküldüğü ve 4 kişinin ölümüyle sonuçlanan kazada öğrenci velileri trafik ışıklarının biran önce onarılmasını ve öğrenciler için üst geçit yapılmasını istiyor.
Çocuğunu okula gönderirken tedirginlik yaşadığını belirten öğrenci velisi Esra Gültekin, Bu yolu kesen kavşaklara henüz ışıklandırma yapılmazken en büyük tehlike öğrencilerin okuldan çıktığı saatlerde yaşanıyor arabalar ışık olmadığı için çok hızlı hareket ediyor. Daha 2 ay öncesine kadar buradaki ışıkların olduğu yaşanan kazada 4 kişi yaşamını yitirdi.
Yaya geçidi olmasına rağmen yüzlerce öğrencinin geçtiği, Okul önündeki yoldan sabah öğle akşam bu yoldan karşıya geçiyor. Genişleyen yolda sürücülerin hızlı olması velileri de tedirgin ediyor. Zaman zaman polis kontrolünde öğrenciler geçişlerini sağlarken, polisin olmadığı zamanlarda yanmayan trafik ışıkları yada üst geçit olmaması kazalara adeta davetiye çıkarıyor.” İfadelerine yer verdi.
Öğrenci velileri yetkilerden ışıkların bir an önce yapılmasını yada üst geçit yapılmasını istiyor.
6. sınıf öğrencisi Mustafa Kaya ise, “Yolda gördüğümüz büyüklerden bizi karşıya geçirmesini istiyoruz. Kırmızı ışık olmadığı için arabalar çok hızlı geçiyor. Buradaki ışıkların acilen onarılmasını istiyoruz.” Dedi.
– 17 Ekim’deki kaza
Mardin’de otomobil, Mardin-Diyarbakır karayolundaki Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlük binası yakınlarında, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu kaldırıma çıkarak, ağaç ve elektik panosunun ardından kaldırımda yürüyen yayalara çarpmış ve 4 kişi yaşamını yitirirken 3 kişi yaralanmıştı.

Vehap Erdoğan

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın