“Yarışa değil, Hizmete Adayım”

  • Haberin Tarihi: 25 Mayıs 2015
  • Bu haber 917 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
“Yarışa değil, Hizmete Adayım”

7 Haziran 2015 genel seçimlere az bir zaman kala milletvekili adayları seçim çalışmalarına hız verdi.

Mardin bağımsız milletvekili adayı Şakir Nuhoğlu, doğup büyüdüğüm memleketime, şehrimize vefa borcumu ödeme kararlılığındayım. dedi.
2015 Genel seçimlerin Türkiye’ye hayırlar getirmesini dileyen Nuhoğlu, seçimlerin demokratik bir ortamda adayların birbirlerini kırmadan incitmeden bir seçim sürecini geçirmelerini istedi. Nuhoğlu, bugüne kadar 7 okul binası, 1 fakülte binası, 2 taziye evi, 3 cami, 1 sağlık ocağı, 350 kişilik erkek öğrenci yurdu, kız Kuran kursu ile Kabala mahallesinin 3 kilometre dolayında yolunun asfaltlanması işini kendi parasıyla yaptırdığını söyledi.
Yenişehirde açtığı seçim bürosunda gelen misafirleriyle tek tek ilgilenen ve sorunlarını kayıt altına alan Nuhoğlu, “Benim ne milletvekili maaşına ne de makamlara ihtiyacım var. En büyük makam, milletin yüreğindeki sevda makamıdır. Bizler yarışa değil, hizmet için adayız. Ben Mardin’de doğdum, Mardin’de çalıştım ve kazandıklarımı Mardin’de yatırıma dönüştürdüm. Mardin’e hizmet verdim. İlk, orta, lise ve fakülte olmak üzere 8 okul yaptırdım. 3 cami, 2 Kur’an kursu yaptırdım. Kabala mahallesi içerisinden geçen 3 kilometrelik devletin yolunu da ben kendi imkanlarımla yaptırdım. Doğup büyüdüğümüz memleketimize, şehrimize vefa borcumuzu sonuna kadar ödeme kararlılığındayım” dedi. Mütevazi kişiliği ve hayırseverliğiyle Mardin genelinde tanınan Şakir Nuhoğlu, kazandıklarıyla yaptığı hayır işlerinde, Mardin, bölge ve Türkiye’de birçok işadamına da örnek oldu.

Yaptığı Hayırları Vergiden Düşürmüyor
Nuhoğlu, yaptığı bağışları vergiden düşmediğini de belirterek, “Yıllardan beri insanlara, ülkeme ve memleketime yardımcı olmaya çalışıyorum. Ama bunların maliyetini hiç hesaplamadım. Hesaplanamaz da zaten. Yaptığım yardımların tümünü kendi paramla yaptım. Belediye hizmetlerinde bile bir çok işi kendi imkanlarımla yaptım. 3 kilometrelik yol asfaltlanmasını da kendi cebimden karşıladım. Hiçbirinin faturasını da devlete ödettirmedim. Yardımları yıl sonu vergiden düşmedim. Yoksa bir sevabı da olmazdı. Yaptığım hayır ve sevapların bir anlamı kalmazdı. ” dedi.
Gittiği her yerde gördüğü ilgiden çok memnun olduğunu belirten Nuhoğlu, ” Allah nasip eder ve Ankara’ya Meclise gidersem eğer, Mardin’li Kardeşlerimin her zaman olduğu gibi dertlerine derman olacağım. Önümüzde bir barış süreci var. Güzel ülkemizin menfaatleri doğrultusunda her zaman destek vereceğim. Mardin’li kardeşlerim bilsinler ki Ankara’da bir kardeşleri var artık. “dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın