Yaz Spor Okulları Start Aldı

  • Haberin Tarihi: 1 Temmuz 2019
  • Bu haber 1284 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Yaz Spor Okulları Start Aldı

Gençlik ve Spor İl Müdürü Hadi Çomaktekin 2019 Yaz Spor Okulları 23 farklı branşta çocuklara ücretsiz hizmet verecek.
Mardin’de, Son yıllarda açılan branş, hizmete sokulan tesis ve ulaşılan çocuk sayısı bakımından en kapsamlı Yaz Spor Okullarında 23 farklı branşta çocuklara ücretsiz hizmet verecek. Gençlik ve Spor İl Müdürü Hadi Çomaktekin, Yaz Spor Okullarının açılışında, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı tesisler ve kentin çeşitli bölgelerindeki okullarda on binlerce çocuk ücretsiz bir şekilde sporla buluşacağını, velilerin talebi olursa onlar için de spor yapma alanları sağlanacağını söyledi.
Mardin’de okulların tatile girmesiyle birlikte Yaz Spor Okulları heyecanı başladı. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen ve geçen 25 branşta binlerce çocuğa ulaşılması hedeflenen Yaz Spor Okullarına büyük ilgi olduğu gözlendi. Okulların kapanmasının ardından başlayan yaz tatilinde öğrencilerin zamanlarını en iyi ve sağlıklı şekilde değerlendirmelerini istediklerini ifade eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Hadi Çomaktekin “İlimizde kayıtlı 38 bin lisanslı sporcu var. Geçen yıl 10 bin lisanslı sporcuya ulaştık. 5600 lisanslı sporcumuz çeşitli branşlarda spor yapıyor.”Dedi

Tesisleri revize ettik
Mardin Şehir stadyumundaki sahanın 1956 yılında yapıldığını, 1994 yılında ise çimlendirildiğini vurgulayan İl Müdürü Çomaktekin “Eskiyen, yabani çim haline dönüşen stadyumdaki çim saha, sentetik çim dönüştürüyor. Bu konuda Sayın Valimizin kişisel gayretleri var. İstasyon mevkiinde de yine valimizin gayretleri ile sentetik bir semt sahası yapılacak. Bu konuda bakanlığımızın da onayını aldık” şeklinde konuştu.
Çocuklarımızı geleceğe hazırlıyoruz
Yaz spor okullarıyla, çocukları, gençleri kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmayı ve kaliteli bir zaman geçirmelerinin hedeflendiğini hatırlatan İl Müdürü Çomaktekin” Öğrenciler hem spor yaparak vücut gelişimlerini sağlıklı bir şekilde sağlayacak hem de madde ve teknolojik bağımlılığından uzak duracak. Çocuklar spor ile her türlü kötü alışkanlıktan uzaklaştırılıyor. Velilerimiz isterlerse onlara da spor yapma imkanı sağlayacağız. Böylelikle çocuklarıyla bir arada ve birlikte spor yapabilecekler” şeklinde sözlerini sürdürdü.
Spor yaz okulları açılışında judo, tekvando ve atletizmde sporcular çeşitli gösteriler yaptı.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın