Yemek festivali için Başkan Irmak ile görüştüler

  • Haberin Tarihi: 18 Kasım 2016
  • Bu haber 779 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Yemek festivali için Başkan Irmak ile görüştüler

GÜDAPAFED Başkanı Aziz Suveren ve Yönetim Kurulu, Mardin’de yemek festivalinin yapılması için Artuklu Belediye Başkanı Emin Irmak ile görüştü.
Artuklu Belediyesinden yapılan yazılı basın açıklamasına göre Güneydoğu Anadolu Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu (GÜDAPAFED) Başkanı Aziz Suveren ve Yönetim Kurulu, Artuklu Belediye başkanı Emin Irmak’ı makamında ziyaret etti. Görüşmede ziyaretlerinin amacını dile getiren Suveren, Mardin ilinin kendine has mutfak kültürünü tanıtmak için Mardin’de bir festival veya aşçı yarışmasının yapılmasını istedi.
Suveren, buna ilişkin hazırladıkları projeyi takdim edeceklerini aktararak, belediyeden destek talebinde bulundu.
Artuklu Belediye Başkanı Emin Irmak ise, aşçılığın kutsal bir meslek olduğuna inandığını belirterek, “Bölgemiz sadece yemekle meşgul bir halk değil, bu bizim misafirperverliğimizden kaynaklanıyor. Burada kimin evine giderseniz size en iyi hizmeti sunar. Bu da halkımızın bencil olmadığını gösteren örneklerden biridir. Bu sadece bölgemize özgü bir durumdur. Bu bizim kültürümüzde var. Kendi kültürümüzü kendimiz tanıtmalıyız.
Mardinliler tanıtacak. Bunu Türkiye’nin her yerinde yapmalıyız. Özellikle Mardin’de kaybolmuş yemekleri gün yüzüne çıkarmalıyız” dedi.
Irmak GÜDAPAFED Yönetim Kurulu’nun kendilerine sunacağı projeyi değerlendireceklerini ve gerekli tüm katkıları sunacaklarını da ifade etti. Görüşmenin ardından GÜDAPAFED Yönetim Kurulu başkan Irmak’a plaket takdim etti.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın