Yeşilli YİBO’dan büyük başarı

 • Haberin Tarihi: 18 Ağustos 2015
 • Bu haber 3477 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Yeşilli YİBO’dan büyük başarı

Yeşilli ilçesinin başarılı okullarından Yeşilli Yatılı Bölge Ortaokulu bu sene yapılan TEOG sınavları sonucunda sınava giren öğrencilerinden 9’unu Gaziantep, Şanlıurfa ve Mardin’deki çeşitli Fen Liselerine yerleştirerek büyük bir başarıya imza attı.
Fen Liselerinin yanı sıra ;1 öğrencisini Güzel Sanatlar Lisesi, 42 öğrencisini de Mardin’in gözde Anadolu Liselerine yerleştirirken 30 öğrencisini de çeşitli illerdeki Anadolu İmam Hatip Liselerine yerleştirmeyi başardı.
Yatılı okul olması nedeniyle öğrencilerinin büyük bir bölümü köylerdeki birleştirilmiş sınıflardan gelen bunun yanı sıra veli ilgisizliği ve devamsızlık sorunlarıyla baş etmek zorunda kalan okul yönetimi ve öğretmenler el ele vererek planlı ve programlı bir çalışmayla sene boyunca öğrencilerinin motivasyonunu yüksek tutma amaçlı çalışmaların yanı sıra yapılan kurslar ve gönüllü çalışmalarla öğrencilerini sınava hazırladı.
Sınava hazırlık aşamasında öğretmenlerin öğrencilerden bile daha heyecanlı olduğunu kaydeden Okul Müdürü Bünyamin Bilen “ Biz Yeşilli YİBO olarak; idaresi,öğretmeni, çalışanı, öğrencisi ve velisi ile birlikte bir bütün olarak çalıştık ve bu hassasiyetle en baştan işi sıkı tutarak attığımız her adımda işin ciddiyetini elden bırakmadan öğrenci merkezli davrandık ve öğrencilerimizi de bu yolda motive etmeyi başardık. Tüm ekibi işin içine kattıktan sonra başarıyı yakalamak hiç de zor olmadı.” dedi Başarıda emeği geçen okul öğretmenlerine tek tek teşekkür ettiğini ifade etti.
Başarının anahtarının ekip ruhunu oluşturmak olduğunu kaydeden Müdür Yardımcısı Ahmet Bacaru “Öğretmen arkadaşlarımı gerçekten tebrik ediyorum. Sene boyunca öğrencilerimizin hedeflerine ulaşması için adeta yüreklerini ortaya koydular , hepsi ellerinde binlerce soru bankasıyla tüm yıl okulda var oldular ve bu çalışmalarının da meyvesini öğrencilerimizin başarılı olmasıyla almış oldular.” dedi. Bacaru, yerleştirme sonuçlarının açıklandığı gün bilgisayarın başında öğrencilerin sonuçlarını gördükçe öğretmen arkadaşlarıyla nasıl adeta piyango çıkmış gibi sevindiklerini anlattı.
Dersler, kurslar ve akşam etütlerinin yanı sıra sınavların yaklaştığı haftalarda hafta sonları öğrencileri kamplara alarak en iyi sonucu almak için tüm içtenlikleri ile çalıştıklarını kaydeden Müdür Baş Yardımcısı Şerif Karaboğa motivasyonu artırmak için öğrencilerle birlikte düzenlenen mangal, partileri ile eğlenceli film günlerinin de etkili olduğunu ifade etti.
Okul Müdürü Bünyamin Bilen, bu başarının motivasyonlarının yanı sıra sorumluluklarını da daha çok arttırdığını ifade ederek önümüzdeki yıllarda çıtayı daha da yükselterek daha iyi başarılar elde etmek ve topluma faydalı bireyler yetiştirmek için çalışacaklarını ifade etti.

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • AHMET
  18 Ağustos 2015 22:50

  TÜM ARKADAŞLARI TEBRİK EDİYORUM. BU GURUR HEPİMİZİN 🙂

Bir Yorum Yazın