YTB Süryani çocuları ile Valiyi ziyaret etti

  • Haberin Tarihi: 8 Temmuz 2015
  • Bu haber 974 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
YTB Süryani çocuları ile Valiyi ziyaret etti

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), yurtdışında yaşayan Süryani vatandaşların çocukları ile beraber Vali Ömer Faruk Koçak’ı ziyaret etti.
Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak’ı Valilik Toplantı Salonunda ziyaret eden, yurtdışında yaşayan 18-24 yaş aralığındaki yaklaşık 40 Süryani vatandaşların çocukları burada Vali Koçak ile sohbet etme fırsatı buldu.
Vali Koçak, Gençlere Anavatanlarına hoş geldiniz diyerek ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Koçak Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın ve çocuklarının Ana vatanlarını unutmaması ve aramızdaki ilişkileri koparmanın aksine daha da geliştirmek adına bu tür ziyaretlerde bulunmaları, bölgeyi dolaşıp çoğunun doğduğu topraklarda hasret gidermeleri tabiki çok güzel diye konuştu. Konuşmalar soru cevap şeklinde devam etti.
YTB, Gençlik Köprüleri programının, “Kendi ana vatanlarını yakından tanıma fırsatı bulma” projesi kapsamında Mardin’e gelen gençler Bölge de farklı illeri de ziyaret edecek.
Proje koordinatörü Tuma Çelik ise Aramızdaki genç arkadaşların çoğu burada doğdu. Anavatanlarına çoğu kez gelemiyorlar. Türkiye’yi unutuyorlar. Türkiye’nin kat ettiği mesafeyi çok iyi bilmiyorlar. Türkiye’ye aidiyetleri zayıflıyor. Bütün bu açıkları kapatmak üzere ‘Gençlik Köprüleri’ diye bir program başlattık” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın