Zahit Mungan “Uçurtmanın Peşinde” Projesiyle Fark Yarattı

  • Haberin Tarihi: 9 Temmuz 2020
  • Bu haber 698 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Zahit Mungan “Uçurtmanın Peşinde” Projesiyle Fark Yarattı

Sabancı Vakfı’nın 2009 yılından bu yana yürüttüğü, 42 şehirden 190 Fark Yaratana ulaşan, toplumsal gelişmeye katkıda bulunan kişilerin hikâyelerini görünür kılmak ve topluma ilham vermek için çalışan “Fark Yaratanlar” programının Fark Yaratan projeleri tanıtıldı. Mardinli Zahit Mungan,“Uçurtmanın Peşinde” projesi ile 11. sezonda seçilen 5 Fark Yaratandan biri oldu.

Mardin’de doğan ve çocukluğundan beri uçurtmalara hayran olan Zahit Mungan, “Uçurtmanın Peşinde” projesi ile çocukların hem hayal gücünün hem de motor becerilerinin gelişmesine katkı sağlayan uçurtma atölyeleri düzenliyor. Verdiği eğitimlerle çocukların geleneksel oyunlara olan ilgilerinin artmasını, ekran başında geçirdikleri zamanın azalmasını hedefleyen Zahit Mungan, 2016 yılından beri düzenlenen Mardin Uçurtma Festivali ile de şehrin tanıtımına katkıda bulunuyor. Düzenlediği yüzlerce çocuk atölyesi ile hem çocukların hayatlarında fark yaratan hem de Mardin kültürünün korunması ve tanıtılması konusunda çalışmalar yapan Zahit Mungan, tüm Türkiye’ye örnek oluyor.

“Fark Yarat Hayatlar Değişsin” sloganıyla yeni sezonuna başlayan program sosyal mesafenin korunduğu bugünlerde Youtube üzerinden gerçekleşen yayın ile Fark Yaratanları Türkiye’ye tanıttı. Buluşmada yeni sezonun 5 Fark Yaratan’ın yaşadıkları çevrede karşılaştıkları sorunları gidermek üzere geliştirdiği projelerle topluma cesaret veren hikâye ve deneyimleri izleyicilerle paylaşıldı.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın