“Zehir tacirlerine geçit yok”

  • Haberin Tarihi: 3 Kasım 2020
  • Bu haber 656 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
“Zehir tacirlerine geçit yok”

Mardin İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri il genelinde uyuşturucu ve uyarıcı maddeye karşı amansız bir mücadele sürdürüyor.

Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında gerçekleştirilen operasyonlarda, uyuşturucu tacirlerine darbe üzerine darbe vuruldu.


Asayiş kökenli İl Emniyet Müdürü M.İlker Emir, Mardin ve İlçelerinde uyuşturucuya geçit vermeyeceklerini söyledi.

3 Aylık bir süre içerisinde yapılan çalışmalar sonunda çok miktarda uyuşturucu madde ele geçirdiklerini ifade eden İl Emniyet Müdürü Emir, yeni proje ve çalışmalarla ilkokuldaki öğrencileri hedef alan çalışmalarla caydırıcılık faaliyetlerini arttıracaklarını kaydetti.

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada; “ Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Kullanan ve Ticaretini Yapan Şahısların Yakalanmasına” yönelik Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü/ Amirliklerimizce Temmuz – Ağustos – Eylül ve Ekim aylarında yürütülen çalışmalar neticesinde;426 Kg 495 gr Eroin maddesi,8 kg 752 gr Metamfetamin maddesi,1 kg 782 gr toz esrar maddesi,14 kg 792gr kubar esrar maddesi,151 adet sentetik ecza maddesi,8 adet captagon maddesi,13 gr kokain maddesi,194 adet ecstasy hap,2,82 gr sentetik kannabinoid maddesi ele geçirilmiştir.
İlimizde Temmuz – Ağustos – Eylül ve Ekim aylarında Uyuşturucu Ve Uyarıcı Madde Ticaretine yönelik 37 olay meydana geldiği ve olaylarla ilgili olarak 79 şüpheli şahıs, Uyuşturucu Ve Uyarıcı Madde Kullanımı yönelik 307 olayda 343 şüpheli şahıs hakkında gerekli yasal işlem yapılmıştır.
Terör Örgütlerinin finans kaynaklarından olan olaylarının engellenmesi ve bağımlılık yapıcı madde ticaretinin önlenmesine yönelik yürütmekte olduğumuz çalışmalar kararlılıkla devam edecektir.” İfadelerine yer verildi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın